SEAT_North_Africa_004_small

SEAT povede expanzi koncernu Volkswagen v severní Africe

Autor: Tisková zpráva - 26. 6. 2018


SEAT byl pověřen, aby vedl růst koncernu Volkswagen v severní Africe. Španělská společnost nyní začne koordinovat realizaci koncernové strategie a zastoupení značek v regionu, vyhledávat možnosti synergií a rozvíjet partnerství s ostatními společnostmi. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě strategie koncernu Volkswagen decentralizovat svou organizaci s cílem zvyšovat dynamiku rozvoje a efektivitu.

Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo zdůraznil, že „koncern Volkswagen svěřil značce SEAT vedoucí roli s odpovědností za vývoj v severní Africe po loňském úspěšném zahájení projektu v Alžírsku. V jeho rámci byl uveden do provozu montážní závod v Relizane, jehož kapacita výroby je v současnosti plně využívána. Realizace koncernové strategie na rozvíjejícím se trhu, jakým je severní Afrika, je spojena s velkou odpovědností a my vynaložíme veškeré úsilí, abychom dosáhli všech cílů.“

Severní Afrika je jedním z klíčových regionů ve strategii globalizace značky SEAT. Cílem společnosti je rozšířit svou přítomnost na mezinárodních trzích a upevnit své postavení na všech pěti kontinentech. Alžírsko hraje v této strategii zásadní roli, protože v roce 2018 patří mezi globální trhy s nejvyššími prodeji vozidel značky SEAT, společně s Německem, Španělskem, Velkou Británií a Francií. Zároveň se jedná o zemi s nejvíce rostoucím počtem dodaných vozidel. Od ledna do května bylo v Alžírsku prodáno 10 700 vozidel v porovnání s 1000 vozidly ve stejném období předchozího roku. SEAT má navíc pevné postavení také v ostatních zemích tohoto regionu, například v Maroku a Tunisku.

SEAT_North_Africa_003_small

Montážní závod Relizane, pilíř značky SEAT v severní Africe

Koncern Volkswagen a SOVAC, importér koncernových vozů do Alžírska, slavnostně otevřely závod pro montáž vozidel koncernových značek v červenci 2017 ve městě Relizane, 280 kilometrů jihozápadně od Alžíru. SEAT tento projekt od začátku vedl a nyní byla jeho odpovědnost rozšířena na celý region.

Uvedení závodu Relizane do provozu přineslo v letošním roce skokové zvýšení prodeje vozů SEAT v Alžírsku díky montáži nové generace modelu Ibiza. Značka navíc během několika týdnů zahájí na alžírském trhu prodej modelů Leon a Arona. Stejně jako u modelu Ibiza bude jejich výroba probíhat v Martorellu a finální montáž v Relizane. Stejný závod zajišťuje také montáž několika modelů značek Volkswagen, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy, určených pro alžírský trh. Jedním z úkolů společnosti SEAT bude přispět k vybudování sítě dodavatelů pro automobilový průmysl v Alžírsku s cílem vyvíjet a vyrábět nové modely v této zemi.

SEAT_North_Africa_001_small

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru