SEAT odhalil svou budoucnost v podobě studie 20V20

Autor: Tisková zpráva - 3. 3. 2015


SEAT se zaměřuje na rok 2020. Španělský výrobce automobilů odhalil dnes v Ženevě svou strategickou vizi budoucnosti v podobě koncepčního vozu 20V20 (tzn. Vision 2020). Toto SUV připravuje půdu pro budoucnost značky a ukazuje nový designérsky styl. „Studie 20V20 demonstruje naše ambice,“ řekl předseda představenstva společnosti SEAT Jürgen Stackmann na dnešní tiskové konferenci značky SEAT na Ženevském autosalonu. „Je naší vůdčí hvězdou a majákem pro náš vývoj v nadcházejícím pětiletém období.“

Stackmann k tomu řekl: „SEAT bude aplikovat úspěšný recept Leonu na celou produktovou řadu. Učinili jsme všechna produktová rozhodnutí, abychom upevnili úspěšný vývoj zahájený Leonem, a dokončili jsme náš produktový plán pro nadcházející roky. SEAT přesune své zaměření z kategorie malých vozů do kategorie kompaktních vozů. Těžiště našeho zájmu se posouvá vzhůru, abychom vstoupili do velkých, rychle rostoucích a ziskovějších segmentů.“ Stackmann navíc potvrdil úsilí značky o vylepšování konektivity, které bylo posíleno včera oznámeným uzavřením smlouvy se společností SAMSUNG.

Předseda představenstva společnosti SEAT také oznámil, že prodeje značky SEAT se i v prvních dvou měsících roku 2015 vyvíjely pozitivně v porovnání se stejným obdobím roku 2014: „Dosud naše globální prodeje vzrostly o 7,5 %.“ Stackmann zdůraznil, že prodeje značky SEAT v roce 2014 vzrostly podruhé v řadě o více než 10 %. Velký podíl na tom mají velké trhy EU, jako jsou Německo, Španělsko, Velká Británie a Itálie, kde SEAT dosáhl dvouciferného růstu.

Za nárůstem prodeje značky SEAT stojí úspěch modelové řady Leon. „Poprvé v historii jsme prodali více vozů Leon než Ibiza. Modelová řada Leon je nyní kompletní,“ shrnul Stackmann, který oznámil, že první kompaktní SUV značky SEAT bude mít světovou premiéru příští rok na Ženevském autosalonu.

20V20, strategická vize značky SEAT

SEAT 20V20 kombinuje dynamický design sportovního čtyřdveřového „kupé“ s elegancí SUV a praktičností kompaktního vozu. SUV s délkou 4,659 metru, 20“ koly a adaptivními světlomety LED má nezaměnitelný vzhled s robustním postojem a zdravou dávkou agresivity, zatímco v interiéru, v němž nalezne pohodlí pět osob, nabízí cestujícím velkorysý prostor s prémiovou atmosférou. Komfort a bezpečnost cestování navíc zvyšuje kompletní soubor asistenčních systémů. Rozmanitá nabídka variant poháněcích ústrojí sahá od vysokovýkonných spalovacích motorů TSI a TDI až po hybridní systémy s možností vnějšího nabíjení. Hnací sílu přenáší převodovka DSG v kombinaci s elektronicky řízeným pohonem všech kol.

Přečtěte si také:  Citroën Oli je koncept praktického elektrického pick-upu. Přiváží spoustu netradičních řešení

Nové Toledo FR Line je ještě sportovnější a praktičtější

SEAT Toledo FR Line je další atrakcí v expozici španělské značky na Ženevském autosalonu. Toledo je nyní ještě sportovnější díky exkluzivní verzi FR Line, která nabízí výjimečnou kombinaci sportovního designu a praktičnosti za nevšedně výhodnou cenu. Nový SEAT Toledo FR Line, nabízený s motory TSI a TDI se zdvihovým objemem od 1,2 do 1,6 litru a se světlomety LED, které jsou v tomto segmentu jedinečné, umocňuje svůj dynamický charakter rozšířenými bočními prahy a nově navrženou dynamickou přídí s ještě osobitějšími otvory pro přívod vzduchu. Toledo FR Line má ještě mužnější postoj díky 17“ kolům lakovaným v titanově šedém odstínu. Napnuté linie jsou zdůrazněny tmavě tónovanými skly zadního okna a bočních oken vzadu. Osobitý vzhled exteriéru završují titanově šedé kryty vnějších zpětných zrcátek, zadní světlomety LED, mlhové světlomety a loga FR vpředu a vzadu.

Nejsportovnější modelovou řadu završuje Leon ST CUPRA

SEAT v Ženevě vystavuje také nový Leon ST CUPRA, který doplňuje třídveřové a pětidveřové verze. Nejsportovnější model značky SEAT je jako rodinné kombi jedinečnou kombinací vrcholného výkonu, stylu a užitných vlastností. Leon ST CUPRA 280 zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 6,0 sekundy a nabízí maximální objem zavazadlového prostoru 1470 litrů. Nový Leon ST CUPRA je konzistentním vítězem v oblastech designu, jízdních vlastností a vynikajícího poměru cena/výkon a je dokonalým sportovním vozem pro všechny aspekty života, od práce a rodiny až po sporty a koníčky.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek