Není žádným tajemství, že SEAT už brzy představí své zbrusu nové velké SUV, které dostane jméno Tarraco. Jistě si pamatujete, jak španělská značka název vybírala a také určitě víte, že Tarraco bylo nedávno přistiženo v provozu. Už z těchto fotografií bylo dost jasné, že rozhodně nepůjde o žádného „drobečka“, ale stále nás může mást maskovací fólie na karoserii.

Na to, jak bude novinka reálně vypadat, si ještě musíme chvilku počkat, ale sama značka se nemůže premiéry dočkat. SEAT pozval 10 fanoušků značky do své továrny v Martorellu, kde jim Tarraco „ukázal“. Tedy, jak se to vezme. Ukázal jim nejprve auto stojící pod plachtou a zeptal se jich, co si o něm myslí. Následně Tarraco ukázal celé a reakce fanoušků mluví za vše.

V zahraničních médiích se často spekuluje o tom, že Tarraco bude vlastně jen lehce „přifouklá“ Ateca, a že s prostorem a rozměry auta to nebude tak horké. Jenomže zdání klame, což ostatně potvrdili i ti, kteří tajemné Tarraco schované pod plachtou viděli. Hodně chválili siluetu auta a byli překvapeni tím, že je opravdu velké.

To ostatně můžeme potvrdit i my. Před pár týdny jsme byli v továrně také, stalo se tak v rámci představení modelů Arona a Ibiza Beats. Samozřejmě jsme při vstupu dostali zákaz pořizovat jakékoliv fotky nebo videa a pro jistotu nám zalepili čočky fotoaparátů na telefonech. Když si ale tak chodíte po továrně, nejde si nevšimnout, že bokem stojí pod plachtou něco, co standardním rozměrům současných SEATů neodpovídá. Ano, pokud jsme opravdu viděli Tarraco, můžeme potvrdit, že nepůjde o žádného prcka. Právě naopak!

O detailech a konečné podobě Tarraco se ale více dozvíme až 18. září, kdy proběhne světová premiéra.