Jen před několika málo dny vydala španělská redakce km77.com výsledky losího testu nejnovější Cupry Leon a byla nadšená. Tato verze oblíbeného modelu si totiž na trati, na které řidič zkouší náročný vyhýbací manévr, vedla více než dobře. Dokonce do kapsy strčila i mnohem sportovněji laděné soupeře.

Přečtěte si také:  CUPRA Leon prošel losím testem. Zvládl to až překvapivě dobře

Bylo tak otázkou času, kdy se do testu dostane také nejnovější generace modelu Leon ovšem patřícího pod značku SEAT. Do losího testu padla volba na kombi verzi Leon Sportstourer. Šlo o vůz s benzinovým motorem 1,5 TSI s manuální převodovkou. V závislosti na výbavě vyjde toto kombi s manuálem a tímto konkrétním motorem na českém trhu v základu na částku od 582 900 Kč do 649 900 Kč.

Jako obvykle si stylové kombi španělská redakce nejprve vzala právě na losí test, tedy jednu z nejnáročnějších řidičských disciplín, při které ale jsou ale schopnosti auta stejně důležité jako ty řidičovy. Možná ještě důležitější. Test začal v rychlosti 70 km/h, kde auto nemělo vůbec žádný problém. V 72 km/h řidič na nájezdu do vyhýbacího manévru srazil jednu kuželku, nešlo ale o problém v nastavení auta, nýbrž o řidičskou chybičku.

Přečtěte si také:  SEAT přetvořil model Ibiza v nejmenší noční klub na světě. Podával dokonce i "moktejly"

První problémy nastaly při 75 km/h, kde vzala za své další kuželka, tentokrát při řazení auta do původního směru jízdy. I ve zpomaleném záběru je ale patrné, že Leon se nijak výrazně nenaklání a drží směr jízdy. V 77 km/h už měl ale Leon velké problémy, když to vypadá, že řidiče nechce vůbec poslouchat. Španělská redakce to vysvětlila takto: „Test jsme v 77 km/h nemohli provést, protože elektronika auta zasahovala až příliš brzy a příliš silně. Reakce řízení však byly dobré a auto vyhýbací manévr zvládá bez problému.“ Slalom v rychlosti 70 km/h pak Leon Sportstourer zvládl naprosto bez problému.