SEAT Leon Cupra je v posledních dvou generacích symbolem jednoho z nejvýkonnějších sportovních čtyřválcových modelů v nabídce koncernu Volkswagen. Výkon roste neustále, aktuální modernizace přidala dalších 10 koní a už jich je 300!

Jenže podle zákulisních informací to není konečná! Do 12 měsíců se má prý objevit ještě výkonnější verze: SEAT Leon Cupra R! Britskému magazínu AutoExpress to prozradil Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj. Půjde o mnohem ostřejší verzi než standardní Cupra a pravděpodobně to bude pouze limitovaná edice, nikoliv běžný sériový model.

Auto by se mělo dočkat mnoha výrazných úprav, vyloučeny nejsou ani díly z karbonu. Matthias Rabe ale jedním dechem dodává, že ačkoliv má jít o mnohem sportovněji naladěné auto, je stále potřeba zachovat možnost běžného každodenního užívání. Očekávejme tedy, že nepůjde o žádný ultimativní hot-hatch jako někteří jiní konkurenti. Hlavním důvodem je prý fakt, že takové auto si nekupují lidé jako třetí, čtvrté nebo dokonce páté auto, ale často pouze jako první a jediné, a tak musí být zachována jistá dávka komfortu. Další konkrétní informace ale zatím neprozradil.

Potvrdil však příchod sportovní verze modelu Ateca. Sportovní verze SUV SEAT Ateca Cupra se má začít prodávat již příští rok. Otázkou však je, jak to dopadne. Výrobní linka automobilky Škoda v českých Kvasinách, kde se Ateca po boku Škody Yeti a Škody Kodiaq vyrábí, nestíhá. Koncem roku by navíc měla naběhnout výroba nové generace Škody Yeti.

S testovacím prototypem Atecy Cupra jezdil i závodní jezdec Jordi Gené. Ten potrvdil, že jde o skvěle jezdící a zábavné auto, takže se zákazníci rozhodně mají na co těšit. V tomto segmentu navíc Ateca Cupra nenajde příliš mnoho podobně výkonných konkurentů.

Špatné zprávy ale prozradil na adresu nové generace modelu Ibiza, která byla představena před dvěma týdny. Podle něj v nové generaci verze Ibiza Cupra s největší pravděpodobností nebude.

Důvod je stejný jako u Škody Fabia: cena. Zákazníci sice sportovní verzi chtějí, ale její cena by prý byla na velmi podobné úrovni jako u podobně výkonného Leonu. Nic ale zatím není 100% rozhodnuto.

Přečtěte si také:  Lamborghini se dohaduje s koncernem Volkswagen o budoucnosti V12