SEAT Ateca, tedy první SUV španělské značky, je přibližně v polovině svého života a tak se není co divit, že automobilka už pilně pracuje na faceliftu. Magazín Carscoops narazil na silnicích hned na dva jen lehce zamaskované kusy, které o změnách atecy leccos prozrazují.

Z fotek se dá rozpoznat, že se můžeme těšit na lehce přepracované nárazníky, ale i masku chladiče. V předním nárazníku bude nově umístěno LED denní svícení a světlomety dostanou aktuální světelný podpis značky. Krom toho exteriér po faceliftu dostane také nové barvy a nové designy kol. O tom jsme vám před pár dny říkali.

SEAT dělá velké změny u všech svých modelů. Nová jsou označení, ale i barvy

Z fotografií zatím není úplně jasné, jak velkými změny projde interiér auta. Nejspíš jich ale moc nebude. Mluví se o tom, že se lehkého přepracování dočká volant a ovladače. Kromě toho SEAT pro facelift atecy jistě použije i nejnovější verzi infotainmentu. Celkově se podle nás hlavně pracovní prostor řidiče hodně přiblíží novějšímu Tarracu.

Větších změn by se mohla dočkat nabídka motorů. O klasické benzinové a dieselové agregáty jistě nepřijdeme, ale SEAT nejspíš nabídne také plug-in hybridní pohonnou jednotku. Kdy přesně se faceliftu Atecy dočkáme na silnicích, zatím není potvrzeno, ale dle dostupných informací by se tak mělo stát v první polovině roku 2020. Živá premiéra vozu by pak mohla proběhnout na letošním autosalonu ve Frankfurtu.