SEAT minulý týden představil své první SUV s názvem Ateca, na trhy by se mělo dostat už v druhém čtvrtletí tohoto roku. Zatím byly potvrzeny pouze obyčejné verze, o ostré Cupře se zatím jen šušká (jak by mohla vypadat, se ale můžete podívat na návrhu grafika X-TOMI Design pod článkem). Podle dostupných informací by ale z výrobní linky v České republice měla brzy sjíždět také. Pro britský magazín Auto Express to v rozhovoru prozradil předseda představenstva Luca de Meo.

Není to však jisté, SEAT nyní projednává možné varianty nového SUV Ateca a právě jednou z nich je jeho ostrá verze. O SEAT Ateca Cupra by prý lidé mohli mít zájem. Co bude pod kapotou, to je zatím ve hvězdách, ovšem motor 2,0 TSI s výkonem 290 koní, který dřímá pod kapotou Leonu Cupra, by byla velká paráda. SEAT by také mohl konečně dostat také nové vysokovýkonné naftové motory, pod kapotou Atecy by se tak mohl objevit motor 2,0 BiTdi 177 kW, který se montuje například do Volkswagenu Passat, ale bude se montovat také do Volkswagenu Tiguan.

V nabídce SEATu Ateca bude z počátku pětice motorizací, dvojice zážehových a trojice vznětových. Základem benzinové nabídky se stane přeplňovaný tříválec 1,0 TSI s výkonem 115 koní, doplní ho 1.4 TSI s výkonem 150 koní. Vznětové agregáty TDI nabídnou objem 1,6 a 2,0 litru, s výkony 115 koní, respektive 150 a 190 koní. Standardem bude pohon předních kol, za příplatek bude pohon všech kol.

seat-ateca-cupra-render

Comments are closed.