SEAT nedávno potvrdil, že se můžeme těšit na další nové SUV. Jmenovat se bude Arona a přijde již příští rok. Do portfolia značky se usadí pod Atecu, bude vycházet z modelu Ibiza.

Pro britský magazín Autocar některé informace prozradil Dr. Matthias Rabe, člen představenstva zodpovědný za výzkum a vývoj. Ten Aronu přibodobnňuje k modelu Ateca X-Perience. Ta byla představena před několika týdny na autosalonu v Paříži a podle Rabeho „jde o cvičení, které ukazuje možnosti rodiny Ateca a potenciál do budoucnosti“. Ateca X-Perience je auto pro zákazníky, kteří se nebojí „jít dál“, vzít auto do extrému, pro víkendové dobrodružství a samozřejmě mimo silnici. Pro tyto výlety je totiž Ateca X-Perience vybavena 18″ disky kol s terénními pneumatikami, výraznějším oplastováním či lakem odolným vůči poškrábání.

Takové prý bude i menší SUV SEAT Arona, které bude stát na stejném základu jako již představené Audi Q2 nebo zatím nepředstavené nové malé SUV s logem Škoda, které se prý představí také již příští rok. Paket X-Perience můžeme očekávat, stejně jako pohon všech kol. Bližší informace k novému modelu však Dr. Matthias Rabe prozradit prý nechtěl.

Šéf automobilky SEAT Luca de Meo však již na autosalonu v Paříži prozradil, že věří tomu, že SEAT Ateca a SEAT Arona budou v novodobé historii automobilky zásadními milníky. Důvodem tohoto odvážného tvrzení je nejen fakt, že Ateca je historicky prvním SUV značky, ale také fakt, že Arona bude stát na zkrácené verzi platformy MQB (nazvaná A0), kterou bude sdílet s Ibizou. Ta ji představí příští rok v létě jako vůbec první koncernový vůz. Tyto nové modely SEAT tak bude moci využít nejnovější generace pohonných ústrojí či multimediálních systémů.