udržba-silnic

Se začátkem prázdnin dočasně končí údržba silnic. ŘSD kvůli velkému provozu připravilo odtahovky

Autor: Anina Russová - Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, ŘSD - Foto: ŘSD - 30. 6. 2022


Začátek letních prázdnin patří každoročně k dopravně nejvytíženějším obdobím. Na silnice vyráží tisíce lidí, kteří jedou na dovolenou, navíc hned začátkem července jsou dva státní svátky, tedy volné dny. A to vše dohromady znamená obrovské množství aut. Proto se ministerstvo dopravy ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) rozhodlo, že ve vybrané dny na začátku prázdnin nebude provádět žádné údržby silnic a dálnic.

„Abychom řidiče během těch nejvíce vytížených dnů neotravovali se zbytečnými omezeními na silnicích, nebude v následujících dnech ŘSD provádět na svých komunikacích žádné práce běžné údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů,“ napsal resort dopravy.

Omezení všech prací bylo naplánováno na čtvrtek 30. 6. v čase 8–21 hodin, na pátek 1. 7. ve stejném časovém horizontu, na sobotu 2. 7. od osmi ráno do jedné hodiny odpoledne a na středu 6. 7. od osmé ranní do deváté večerní. Toto opatření se ale nevztahuje na dlouhodobé uzavírky a na havarijní zajištění dopravních nehod.

Příprava na zvýšenou intenzitu provozu

ŘSD ale ví, že zvýšený provoz jde bohužel ruku v ruce s vyšším počtem nehod či poruch. Proto budou dálniční úseky pod zesíleným dohledem. A navíc jsou připraveny odtahové služby, aby mohly v případě dopravní nehody ihned zasáhnout.

K dispozici je pro řidiče také bezplatná dálniční asistenční služba. Ta je zajišťována ŘSD a funguje 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu a 365 dnů v roce. Řidiči se v případě potřeby mohou obrátit na telefonní číslo 800 280 281. A to jak s žádostí o pomoc, tak také s dotazem na aktuální dopravní situaci.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru