sABINE-sCHMITZ-Kodiaq-RS_Nurburgring_4

Nedávno zesnulá závodnice Sabine Schmitz, jejíž život byl neodmyslitelně spojen i se závodním okruhem Nürburgring, dostává na této legendární závodní dráze svůj vlastní koutek. Jedna ze zatáček totiž ponese její jméno: „Sabine-Schmitz-Kurve“. 

Sabine Schmitz se narodila v Adenau, vesnicí, kterou závodní okruh také prochází. Za více než 30 let na něm najezdila více než 33 tisíc kol. Byla první ženou, která vyhrála slavný závod 24hodin Nürburgring (v letech 1996 a 1997), je celosvětově známá jako „královna Nürburgringu“ a pro propagaci svého modelu Kodiaq RS si ji vybrala i škodovka. A mimochodem objevila se i v v televizním pořadu Top Gear, nejprve když na okruhu drtila Ford Transit, aby se dostala pod 10 minut, a pak i jako jeho moderátorka. Sabine Schmitz zemřela v březnu tohoto roku ve věku pouhých 51 let, podlehla zákeřné rakovině.

A po Sabine Schmitz se teď bude jmenovat i jedna ze zatáček slavného okruhu, o čemž mluvilo vedení Nürburgringu už krátce po jejím skonu. Půjde o levou zatáčku, která se nachází na okraji obce Nürburg, kde Sabine Schmitz jen pár metrů od závodní dráhy vyrostla. Je to hned první zatáčka po opuštění trati Grand Prix. Oficiální pojmenování proběhne v rámci 6hodinového závodu Nürburgring Endurance Eeries v sobotu 11. září 2021.