prvni-jizda-2019-kia-stinger-gt-nurburgring- (32)

Sabine Schmitz by mohla mít „vlastní“ zatáčku na Nürburgringu. Okruh už o tom mluví na sociálních sítích

Autor: Anina Russová - Zdroj: Nürburgring - Foto: Lukáš Volšický - 18. 3. 2021


Zpráva o smrti Sabine Schmitz zasáhla celý motoristický svět. 51letá blondýnka, která si na Nürburgringu svými dovednostmi a zkušenostmi získala neotřesitelnou pozici a která hrdě ukazovala zadní světlomety svých aut každému, kdo o ní jen trochu zapochyboval, prohrála boj se zákeřnou rakovinou.

Přečtěte si také:  Zemřela královna Nürburgringu Sabine Schmitz. Prohrála boj se zákeřnou nemocí

Smutně na ni vzpomněla řada hvězd nejen motorsportu, na svém twitterovém účtu se s ní rozloučili třeba i Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May, tedy bývalé moderátorské trio Top Gearu, kterým Sabine vysvětlila, že i s dodávkou se dá známý okruh zajet za působivý čas.

Krátce na to se internetem rozběhly debaty týkající se toho, jestli by náhodou neměla být na okruhu Nürburgring jedna ze zatáček pojmenovaná po slavné závodnici a lektorce. Na oficiálním facebookovém profilu okruhu jsou stovky takových žádostí a dokonce vznikla i petice, která za pojmenování zatáčky po Sabine sbírá podpisy. Pokud chcete přidat i svůj podpis, najdete ji zde, přičemž v době psaní tohoto textu měla bezmála 11 000 podpisů.

Přečtěte si také:  První jízda: Jak funguje pětimetrová Kia Stinger GT s 370 koňmi na Nürburgringu?

Bylo jen otázkou času, kdy se k těmto žádostem vyjádří samotné vedení okruhu. A stalo se tak 18. března, kdy na oficiálním facebookovém profilu vydalo prohlášení, které říká, že se tomuto nápadu tak úplně nebrání, ale zatím na to není ten správný čas.

V příspěvku se ve zkratce píše: „Zatáčka pro Sabine Schmitz? Nürburgring ztratil svou nejslavnější závodnici. Spousty reakcí a vyjádření sympatií jen dokazují, jak důležitá pro Nürburgring Sabine byla a stále je. Není tedy pochyb, že ji na Nürburgringu bude věnována zvláštní pocta. Pochopte však, že dnes nebo v těchto dnech není ten správný čas o způsobu pocty mluvit. Její rodina a přátelé potřebují klid a čas. Později budeme i s nimi řešit to, jakým způsobem Sabine uctít.“

[poll id=“82″]

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek