sABINE-sCHMITZ-Kodiaq-RS_Nurburgring_10

Zemřela královna Nürburgringu Sabine Schmitz. Prohrála boj se zákeřnou nemocí

Autor: Anina Russová - Zdroj: Tiskový servis Nürburgring - Foto: Škoda - 17. 3. 2021


Na světě není a nebylo mnoho žen, které si tak fenomenálně podmanily mužské prostředí motorsportu. Jedna z těch nejzajímavějších a nejrychlejších, známá Sabine Schmitz, bohužel v nedožitých 52 letech prohrála svůj boj s rakovinou.

Na svém facebookovém profilu to oznámili zástupci okruhu Nürburgring, kde byla Sabine jako doma. Ostatně, byla nejrychlejší ženou slavného okruhu, sama o sobě prohlašovala, že je na něm jako doma.

Sabine byla i profesionální závodnicí, ale také jednou z hvězd pořadu Top Gear. Nelze zapomenout to, jak se s Jeremy Clarksonem snažila okruh zajet za co možná nejlepší čas v dodávce. A povedlo se jí to!

Tahle dáma rychlou jízdu vyučovala, platila za jednu z nejlepších ve svém oboru a získala si respekt i těch největších závodnických jmen. Ovšem posledních několik let bojovala s rakovinou. Ačkoliv první kolo nad zákeřnou nemocí vyhrála, to druhé už ne. Rakovina se jí vrátila v roce 2020, dokonce kvůli ní rušila většinu akcí a závodů. Je nám nesmírně líto, že další závod už nepojede.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru