zabavene-bmw-i8

Mobilní telefon je zakázáno během jízdy používat prakticky všude na světě. Dnes už ale nejde jen o telefonování, psaní zpráv nebo sledování sociálních sítí. Hodně řidičů si moc rádo natáčí svou jízdu, ať už je jakákoliv. Samozřejmě si řidiči nejčastěji natáčí takovou jízdu, která je vše, jen ne podle pravidel silničního provozu. Nejčastěji je hodně rychlá. Jeden takový hodně rychlý řidič na to také hodně doplatil. Policie jej na základě videa našla a sebrala mu nejen auto, ale k tomu i řidičák.

Podle magazínu Carscoops, který na případ upozornil, se vše odehrálo v Německu. Tamní policie je sice k upraveným autům celkem benevolentní, ale ty úpravy musí být dle zákona a zapsané v technickém průkaze. A to rozhodně řidič, se kterým měli několik měsíců práce, neměl.

Tedy, abychom byli přesní. Jeho BMW i8 bylo opravdu hodně upravené, policie tvrdí, že všechny úpravy byly v hodnotě 160 000 eur, tedy asi 4 miliony korun. Jenomže šlo o nelegální zásahy jak do designu, tak auta.

Německé úřady výrazně zdražily pokuty. S auty se už nesmí nikdo předvádět a zbytečně túrovat

To ale nebyl ten hlavní problém celého příběhu. Řidič auta na sebe policisty upozornil tím, že se po okresce, kde je povolena maximální rychlost 100 km/h, proháněl rychlostí dvojnásobnou. Navíc se u toho natáčel a video následně vyvěsil na sociální sítě. Stejně, jako v případě českého případu s formulí na dálnici, se i toto video dostalo do rukou policistů, kteří řidiče hledali několik měsíců. Jak ale vidno, povedlo se.

Na jak dlouho byl řidičák dotyčnému zabaven, to bohužel nevíme. Víme ale, že policisté měli s nakládáním auta na odtahovku celkem problém. BMW i8 by snížené tolik, že jej nakládali skoro hodinu.

zabavene-bmw-i8