S tímhle autem na romantické výlety v dešti zapomeňte. Je celé potažené kůží

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Pepita Carpit - 26. 5. 2020


Pokud byste si mysleli, že je Volkswagen Typ 181 sám o sobě velmi raritním a specifickým autem, které rozhodně nepotřebuje žádné výrazné úpravy, asi byste se spletli. Je celá řada těch, kteří právě tento model vlastní a zároveň upravují. Stačí se podívat na fotogalerie z německých tuningových srazů, třeba na předchozí ročníky akce Wörthersee.

Volkswagen Golf po tuningovém zásahu jako ukázka nesmyslných a naprosto stupidních úprav

Ovšem vrchol všech těch úprav je kousek, který si můžete prohlédnout v galerii. Jeho tvůrcem je maďarská společnost Pepita Carpit, která celé auto, tedy především jeho exteriér, oblékla do hnědého koženého oblečku. Každý jeden díl auta od dveří, přes kapotu nebo blatníky, to vše dostalo kožené čalounění, přičemž celý projekt byl dělán ručně. Zdálky to vypadá jako hnědé lakování, ovšem zblízka je vidět precizně zpracované prošívání

Hnědá kůže, jen v jiném odstínu, pak našla své místo i na sedadlech. Zbytek interiéru pak je čalouněn stejným odstínem kůže, jako karoserie. Celek pak doplňují kola z Porsche, která autu celkem sluší.

Je škoda, že tvůrci neprozradili cenu takové úpravy nebo čas, jaký tomu věnovali. Faktem je, že jsou profesionály v oblasti čalounění, jejich web rozhodně stojí za návštěvu.

Kožený polep, dá-li se tomu tak říkat, ale rozhodně není zahraniční specialitkou. Už v roce 2012 jsme na akci Prague Car Festival narazili na podobně upravené auto. Tehdy šlo o Renault Mégane Coupé, který sice ještě tehdy nebyl kůží potažen úplně celý, ale to mu ani trochu neubralo na zajímavosti. Majitel tehdy zkombinoval kožený polep s hnědým lakováním. Výsledek můžete posoudit níže.

renault megane coupe - kozeny lak
Foto: Pavel Srp
Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru