LADA_Largus-2021-facelift- (4)

Rusové zahájili výrobu modernizovaného kombi LADA Largus. Dostalo díly z Dacií Logan i Duster první generace

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: LADA -  8. 2. 2021


Ve čtvrtek 4. února začala ruská automobilka AVTOVAZ vyrábět modernizovaný kombík LADA Largus, který je vlastně přeznačkovanou Dacií Logan MCW. Facelift přinesl nový design exteriéru i interiéru. K zákazníkům se dostane ještě v první polovině letošního roku.

Když vedle sebe postavíte starý a nový model kombi LADA Largus, rozdílů si všimnete na první pohled. Rusové automobilu nadělili nové přední světlomety, které jako by z oka vypadly druhé generaci Dacia Logan a interiér, který je naopak stejný jako Dacii Duster první generace.

LADA Largus je převlečená Dacia Logan MCV. Nabízela se i verze Cross a VIP

Přední část navíc dostala přepracovaný nárazník s maskou chladiče ve tvaru X, který nové modely LADA používají. AVTOVAZ v tiskové zprávě zmiňuje také novou kapotu i přední blatníky, kola nebo vnější zpětná zrcátka. Nakonec je tu i nový lak karoserie “Karakum”, jenž dostalo i auto na propagačních fotografiích. Facelift přinesl také zesílený podvozek i zlepšenou antikorozní ochranu.

Pod kapotou zůstává původní benzinová motorizace. Jde o čtyřválec s objemem 1,6 litru s výkonem 64 kW/87 koní, případě výkonnější 78 kW/106 koní. Poháněna jsou výhradně přední kola přes pětistupňovou manuální převodovku. Více technických detailů a podrobností automobilka teprve zveřejní.

Přečtěte si také:  Rusové vyráběli elektromobily už před 40 lety, převážely jídlo nebo poštu

LADA Largus je jedním z nejprodávanějších automobilů na ruském trhu, patří do TOP 10. Navíc dokonce hned sedmkrát vyhrálo ocenění „Auto roku v Rusku“. Takovému úspěchu jistě pomohl i fakt, že jde o jediné auto své třídy, nabízející až 7sedadlové uspořádání interiéru. Je to první výsledek spolupráce mezi koncernem Renault a LADA a vyrobeno bylo již více než 450 tisíc kusů. 

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *