Věřím tomu, že nenajdeme jediného člověka, který se alespoň okrajově zajímá o auta, aby neznal videa Kena Blocka nazvaná Gymkhana. Byla to ta první driftovací videa plná show, která opravdu obletěla celý svět a rozpoutala tu správnou a opravdovou vášeň pro driftování. Dnes už má ale Ken Block mnoho následovníků, kteří podobná videa natáčejí.

Jedním z těch nejnovějších je i ruský profesionální drifter Sergey Kabargin, který se zamiloval do města Saint Petersburg, česky zvaném Petrohrad. Podle svých slov se do něj zamiloval hned poprvé, kdy do něj přijel, a chtěl v něm uspořádat něco opravdu speciálního. V tu chvíli ale ještě nevěděl co. Tehdy neuměl driftovat. Jenže jak šel čas, naučil se driftovat, auto ve smyku nyní ovládá dokonale, a nápad byl na světě.

Rozhodnutí bylo jasné, natočit v Petrohradě video ve stylu Kena Blocka a pobavit tím celý svět. Podle mého názoru se to povedlo, se svou Toyotou Supra driftuje prázdnými ulicemi, ale i ulicemi plnými aut a lidí. Mnohdy jen centimetry od obrubníků nebo jiných aut. Video je plné speciálních efektů a efektních záběrů. Však se podívejte sami, to vydá za více než tisíc slov…

A jen tak mimochodem, ani Ken Block nespí. Osmé pokračování Gymkhany se chystá už na pondělí, podívat se zatím můžete na krátkou ochutnávku. V hlavní roli Ford Fiesta ST RX43 v ulicích Dubaje!

[fbvideo link=“https://www.facebook.com/TheHoonigans/videos/1079281418759556/?permPage=1″ width=“620″ height=“350″ onlyvideo=“1″]