vymena-celniho-skla

K důležitým bezpečnostním prvkům na autě patří i jeho skla. Mít neporušené a kvalitní čelní sklo je základ, přitom jeho poškození je poměrně frekventované. Jakmile zjistíme prasklinu, měli bychom dát sklo buďto opravit, a to ne jen nějak, ale odborně, nebo zajistit výměnu čelního skla.

I malá prasklina se musí řešit

Řidiči se mnohdy spoléhají na to, že je prasklina malá a čekají, až se zvětší. Mnohdy čekají až do chvíle, než dostanou pokutu. Cena za výměnu či opravu může být nečekaným zásahem do rozpočtu, šetřit na tomto místě se ale nevyplácí. Někdo má dokonce zřízeno pojištění čelního skla, aby každou opravu praskliny nemusel hradit z vlastní kapsy.

Vyčkávat je hloupý risk

Stačí, aby od auta před vámi odletěl malý kamínek, a problém je na světě. Kompenzace od řidiče před vámi se těžko dovoláte. Jízda s poškozeným sklem ohrožuje posádku auta a navíc za ni můžete dostat pokutu a ztratit body. Je určitě hloupé takto riskovat, ale dělá to asi 75% řidičů, kterým se tento problém stane.

Jaký servis zvolit?

V dobrém autoservisu vám výměnu čelního skla provedou i ten den, kdy se karambol stal, expresní výměny se můžete dočkat už za 3 hodiny. Využít můžete i mobilní servis autosklo v místě, které vám nejvíce vyhovuje, i mimo běžnou pracovní dobu poboček.

Scelení praskliny může být alternativou

Zaměřte se na kvalitu odvedené práce i použitého materiálu. Slepit sklo není jen tak, aby opět fungovalo jako to neporušené. Scelení neboli oprava praskliny je alternativou ke kompletní výměně, ale není možné vždy. Většinou se provádí u drobných prasklin, je to rychlé a pojišťovny tento způsob opravy uznávají. Celý proces probíhá tak, že se z dutiny prasklinky odsaje vzduch a ten se nahradí látkou o stejném lomu světla, jako má sklo.

Administrativy se nebojte

V některých autoservisech se můžete spolehnout nejen na kompletní vyřízení administrativy ohledně prasknutí a výměny čelního skla, ale dokonce i na to, že za vás vyřídí jednání s pojišťovnou. Rozhodně se toho tedy bát nemusíte. A pokud už budete nechávat sklo měnit, pouvažujte, zda by vám nevyhovovalo sklo antireflexní, protihlukové nebo třeba vodoodpudivé. I to vám servis autosklo nabídne.

Přečtěte si také:  Síť servisů vydala žebříček spolehlivosti vozů. Má pro vás i tip na nejlepší motor

vymena-celniho-skla