Rolls-Royce_Wraith-a-Rolls-Royce_Dawn

Rolls-Royce Wraith a Dawn už nelze objednat. Poslední auta budou dodána v roce 2023

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: Rolls-Royce - 28. 3. 2022


Britská aristokratická automobilka má v současnosti jasně nejširší nabídku v historii, ale už brzy bude o dva modely chudší. Z nabídky totiž vypadnou nejméně praktické modely: kabriolet Dawn a kupé Wraith. Pokud je ještě chcete, asi budete mít smůlu, objednávky už jsou totiž uzavřeny.

Rolls-Royce začal kupé Wraith prodávat v roce 2013, o dva roky později přidal kabriolet Dawn, který stojí na stejném základu. Jejich produkce má skončit v příštím roce. Jakkoliv jde o úspěšné modely, s jejich přímými nástupci prý výrobce nepočítá. Zajímavé ale je, že v Americe už auta nejsou oficiálně dostupná dokonce od dubna 2021.

Šéf značky Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös pro magazín Autocar potvrdil, že automobilka už na tyto dva modely zastavila příjem objednávek. Poslední objednaná auta sjedou z výrobní linky počátkem roku 2023 a pak se kapitola uzavře.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce končí výrobu extrémně úspěšného kabrioletu Dawn. Jde o nejprodávanější kabriolet značky

Automobilka si tím uvolní místo pro zcela nový model Rolls-Royce Spectre, což je elektromobil, který se už aktuálně testuje. Ten by měl podle Torstena Müller-Ötvöse zaplnit mezeru po Wraithu. Zatím o něm mnoho podrobností nevíme, ale proslýchá se, že techniku by měl sdílet s BMW iX M60. To by znamenalo celkový výkon kolem 610 koní a točivý moment až 1100 Nm.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *