test-2020-rolls-royce-phantom- (1)

I mistr tesař se někdy utne, a i ti nejlepší občas chybují. To moc dobře ví i značka Rolls-Royce, která je – stejně jako jiné automobilky – občas nucena občas vyhlásit svolávací akci. Jednou jde o drobnosti, jindy o poněkud závažnější problém. Nejnovější svolávací akce je z té druhé kategorie. V Americe automobilka řeší několik stovek Phantomů, kterým nefungují zadní parkovací kamery.

Problém řeší i Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NHTSA), který dal automobilce pokyn k vyhlášení svolávací akce. Podle úřadu je problém v tom, že pokud jsou dveře řidiče odemknuté nebo dokonce otevřené, zadní parkovací kamera nemusí fungovat. V některých případech kamera fungovala, ale nepřenášela záznam na displej.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce musí svolat do servisů model Cullinan. Důvod? Úplná prkotina

Příčina závady je v operačním softwaru, který není schopen správě fungovat s modulem otevírání dveří auta. Podle dostupných informací by se měl problém týkat 442 Phanotmů modelových let 2019 až 2022. Naštěstí se ale problém nikterak netýká parkovacích asistentů, takže případné bezpečné parkování ohroženo není. Dotčení majitelé budou postupně informováni a pozváni do servisů. Tam bude stačit aktualizovat software, takže žádné zdlouhavé opravy.

Přidat komentář