Rolls-Royce představil šestici modelů Phantom inspirovanou živly. Součástí vozů jsou i NFT tokeny určené na charitu

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Rolls-Royce -  18. 12. 2022


Jestli Rolls-Royce něco opravdu umí, pak jsou to vozy přizpůsobené na míru zákazníkovi. Ostatně, má na to celý program Bespoke, který je schopen snad všeho. Nezáleží na přání, záleží na obsahu peněženky zákazníka. Nic jiného, než finance v tomto světě není limitem. Důkazem je i šestice Phantomů, která vznikla s inspirací živly. Svým způsobem jde o pojízdná umělecká díla, respektive galerie, jejichž součástí jsou NFT Tokeny. Ty může budoucí majitel auta prodat, ale část z nich musí být určena na dobročinné účely.

Na vzniku těchto vozidel mají lví podíl prodejci z Abu Dhabí a Dubaje, kteří také oslovili britského umělce jménem Sacha Jafri. Ten se proslavil tím, že během pandemie koronaviru za pouhých sedm měsíců vytvořil největší světový obraz umístěný na plátno. Tentokrát se rozhodl přenést pět živlů, tedy vodu, vítr, vzduch a oheň do luxusních aut. Šestý vůz pak je odkazem na lidstvo, a právě na malířovo umělecké dílo, které se jmenuje Journey of Humanity.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce se nechal inspirovat módou a Cullinanu dal hvězdnou oblohu i do zavazadlového prostoru

Projekt těchto speciálních modelů Rolls-Royce Phantom začal už v roce 2020 a po celé dva roky na něm pracoval jak umělec sám, tak přímo specialisté programu Bespoke z Goodwoodu. Každé z aut pak má v typické ručně nakreslené lince na boku malé srdce, což je motiv umělce. Jednotlivé motivy pak jsou znázorněny speciální úpravou sošky Spirt of Ecstasy. Krom toho má každé z aut na zvýšené části palubní desky vytvořenou takzvanou galerii, která je osazena malým uměleckým dílem odkazujícím právě na některý z živlů. Každé z malých uměleckých děl je schováno, stejně jako v galeriích, pod sklem.

Zákazníci jednotlivých vozů dostanou možnost si k autu pořídit také NFT token, který bude možné prodat. Počítá se ovšem s tím, že část z utržených financí dotyčný poskytne do elektronické peněženky na dobročinné účely. A stejné účely má samotná stavba vozidel, která už vydělala milion dolarů. A i tyto peníze jsou určeny na charitativní účely, především pak na vzdělávání, udržitelnost a zdraví.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *