bespoke-rolls-royce-wraith-inspired-by-earth (1)

Program Bespoke automobilky Rolls-Royce je jako svět splněných přání. Jakékoliv přání zákazník má, Bespoke je schopen mu ho splnit. Diamanty, drahé kovy, speciální výšivky či materiály, o kterých ještě svět neslyšel. Nic není nemožné. Dokazuje to i zatím poslední projekt, který byl určen pro zákazníka z Abú Dhabí. Speciální edice modelu Wraith dostala jméno Inspired by Earth.

Vůz nedostal takové pojmenování jen tak. Earth, v překladu z angličtiny Země (jako planeta, na které žijeme) je hlavním tématem, odrážejícím se na několika jeho částech. Hlavní barvou auta je modrá, konkrétně odstín Royal Blue, kterým je lakována karoserie. To má evokovat vodu, kterou je pokryto 75 % Země. Dlouhá kapota dostala speciální airbrush, který zobrazuje Arabský poloostrov tak, jak je vidět z vesmíru. Jeho vytvoření prý trvalo 100 hodin. Myslíte, že už to je až až? Jsme teprve na začátku.

Přečtěte si také:  Jedinečný Rolls-Royce Dawn od Bespoke vzdává hold československé letce RAF

Jistě víte, že na vozy Rolls-Royce se ručně maluje linka podél vozu. Říká se jí Coachline a v tomto konkrétním případě je na dveřích ozvláštněna zobrazením všech planet sluneční soustavy. Ano, také jsou malovány ručně.

Posádka auta může mít uvnitř pocit, že je v planetáriu. Standardně hvězdný strop totiž doplňuje zobrazení naší sluneční soustavy. Před spolujezdcem je znovu zobrazen Arabský poloostrov, mezi sedadly je zobrazena Země a do modré a hnědé, tedy barev, které jsou na naší planetě nejčastěji zastoupeny, je laděno i čalounění. Jako celek to podle nás vypadá fantasticky. Při takové personalizaci je velmi snadné šlápnout vedle a s těmi detaily to přehnat. Jakkoliv je toho v tomto konkrétním případě opravdu hodně, výsledek je prostě povedený, i když velmi výrazný a osobitý.