2021-rolls-royce-koa-phantom-4

Rolls-Royce dal vzniknout Phantomu pro známého sběratele. Je vykládán extrémně vzácným dřevem

Autor: Anina Russová - Zdroj: Rolls-Royce - Foto: Rolls-Royce - 17. 2. 2021


Divize Bespoke značky Rolls-Royce existuje proto, aby movitým zákazníkům, dávala to nejlepší, nejexkluzivnější a nezajímavější, co ve světě aut existuje. Nejspíš neexistuje přání, které by specialisté z divize Rolls-Royce Bespoke neuměli splnit. Dokazuje to i jejich poslední projekt, na který museli sehnat velmi specifické dřevo, a navíc v kvalitě odpovídající standardům značky i zákazníka.

Tím projektem je model Phantom, přičemž práce na něm trvala více než tři roky. Majitelem vozu je Jack Boyd Smith Jr., velmi známý americký sběratel a obchodník s auty. Jeho sbírka je proslavená po celém světě a čítá desítky velmi jedinečných kusů.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce Amethyst Droptail se představuje. Vzniknou pouze 4 kusy, přesto každý bude úplně jiný

A tento Phantom rozhodně bude patřit mezi ně. Tím nejzajímavějším, co dostal do vínku, je velmi speciální dřevěné obložení, na které bylo dle přání zákazníka použito dřevo Koa. To je extrémně vzácný přírodní materiál ze stromů rostoucích jen na Hawaii a jen někde. Dokonce je toto dřevo chráněno tamními úřady a je možné jej těžit jen na soukromých pozemcích a za přísných podmínek. Specialisté z Bespoke si po přijetí objednávky na obložení z tohoto dřeva byli jisti, že to tentokrát nezvládnou, protože sehnat dostatek tohoto dřeva v požadované kvalitě se rovnalo šanci jedna ku milionu. Ale nakonec se povedlo.  

Iniciály i hvězdy odpovídající datu narození

Mimochodem, důvodem, proč si majitel žádal pouze a jen toto dřevo, je houpací křeslo. Doma už totiž má po desetiletí křeslo z tohoto materiálu a prý jde o jeden z ústředních a oblíbených bodů jeho domova. Proto se Koa dřevo objevuje na palubní desce, na tunelu mezi předními sedadly, ale také na speciálně vyrobeném piknikovém koši, který je naplněn karafami na vodu, sklenicemi na šampaňské, ale i příbory nebo malými kastrůlky.

Přečtěte si také:  7 automobilek plánuje vybudovat síť nabíjecích stanic pro elektromobily. Zakládají společný podnik

Zajímavý je ale i zbytek auta. Obložení u dveří dostalo nápis upozorňující na to, že byl vůz ručně vyráběný v Goodwoodu v Anglii pro Lauru a Jacka Boyda Smithe Jr. Sedadla jsou čalouněna kůží v barvě Dove Grey, kterou má Packard Twelve Coupe z roku 1934 ze sbírky majitele. Velmi zajímavým a specifickým detailem je také uspořádání hvězdného nebe na stropě auta. Souhvězdí jsou totiž ve stejném postavení, v jakém byla v den, kdy se majitel vozu narodil. Jde o 1420 světelných bodů z optických vláken, zářících na tmavě modrém koženém čalounění. To už má vážně styl! 

Na karoserii nechybí iniciály majitele, ty jsou na dveřích řidiče, a jeho manželky, ty jsou zase na dveřích spolujezdce. Tradiční ručně malovaná linka vedoucí kolem vozu je pak ve stejném odstínu šedé, jako čalounění sedadel. Vůbec si neumíme představit, na kolik taková jedinečná práce vyjde, ale jisté je, že Rolls-Royce taktně mlčí. Jak také jinak.

JBS-2021-Rolls-Royce-Phantom-JBS-lores
Jack Boyd Smith Jr. ve svém speciálním Rolls-Royce Phantom Koa
Přečtěte si také:  Alpine A110 R Le Mans se představuje. Majitelé limitované edice si budou moci projet i legendární závodní okruh

Šéf značky Torsten Müller-Ötvös tento jedinečný Rolls-Royce Phantom okomentoval slovy: „Je nám ctí představit panu Jacku Boydu Smithovi mladšímu jeho nejnovější Rolls-Royce Phantom. Tento vůz se tak připojí ke sbírce skutečně pozoruhodných a historických motorových vozidel. Phantom Koa ukazuje mimořádnou zručnost týmu Rolls-Royce Bespoke Collective, jehož členové dokázali tak vzácný přírodní materiál mistrovsky zakomponovat do současného interiéru Phantomu. Vytvoření této zakázky trvalo přes tři roky a moc nás těší, že zaujme místo ve sbírce Jacka Boyda Smithe mladšího.“

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *