rolls-royce-cullinan-a-bentley-bentayga-sprint-zavod-video

Rolls-Royce Cullinan proti Bentley Bentayga v závodě ve sprintu. Uzavřete sázky!

Autor: Pavel Srp - 18. 12. 2018


Řešíte nákup nového superluxusního auta? Chcete, aby to bylo to nejlepší? Chcete, aby to bylo rychlé auto? A nechcete, aby to byla obyčejná limuzína? Pak se nabízí výběr mezi luxusními SUV Bentley Bentayga a Rolls-Royce Cullinan.

Rychlost je u luxusních aut velmi důležitá. Nekupujete si přece tak drahé auto proto, aby vás předjel kdejaký hot-hatch, že ano. S výkonem a tím pádem ani rychlostí nemají tato dvě nejluxusnější SUV na světě pražádný problém, ale které z nich je rychlejší? My už odpověď známe a vy ji můžete zjistit v přiloženém videu.

Tam proti sobě stojí Bentley Bentayga V8 s čtyřlitrovým, dvakrát přeplňovaným motorem s výkonem 404 kW/550 koní a točivým momentem 770 Nm, které zrychlení z místa na stovku zvládne za 4,5 sekundy. Proti němu přijíždí další Brit: Rolls-Royce Cullinan. Tohoto obra pohání motor V12 s objemem 6,75 litru. Jeho výkon i točivý moment jsou sice vyšší (420 kW/571 koní a 850 Nm), ale auto je také o hodně větší a těžší než Bentayga. Navíc to ani není SUV, protože podle značky v něm není sportovního vůbec nic. Rory Reid, který auto na sprintu řídí, v něm nemůže – na rozdíl od Bentaygy – aktivovat ani sportovní režim.

Mimochodem pokud by vás zajímala dynamika dvanáctiválcového Bentley Bentayga, pak i na tu se můžete podívat. Stačí otevřít tento náš starší článek.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru