Rolbista za jízdy usnul a naboural tři auta a penzion. Od nehody navíc ujel

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 18. 2. 2022


Každý řidič má povinnost zastavit u dopravní nehody. Především ten, který je jejím přímým účastníkem. Na to ale asi úplně zapomněl unavený rolbista z Ostružné v Olomouckém kraji. Během jedné ze svých nočních služeb usnul, načež se mu splašila rolba a nabourala trojici zaparkovaných aut a penzion. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Nehoda, kterou policisté stále ještě vyšetřují, se odehrála z uplynulé soboty na neděli v noci, tedy v době, kdy rolbisté připravují sjezdovky pro ranní lyžaře. A přesně tak tomu bylo i v případě 37letého řidiče rolby.

Přečtěte si také:  PistenBully 400W: Jaké to je svézt se se sněžnou rolbou? - foto + video

Vzhledem k pokročilé hodině byl dle svých slov unavený a usnul. Rolba se proto vydala, kam se jí zachtělo, přičemž cestou nabourala tři auta a zeď blízkého penzionu. Podle policie je škoda na autech asi 290 000 Kč, na zdi asi 10 000 Kč.

Problém ovšem není v samotné nehodě, ale ve faktu, že po obhlédnutí škod se rolbista rozhodl, že si nejprve dodělá práci a pak se pojede domů vyspat. Nehodu prý chtěl ráno řešit, ale předběhl ho majitel penzionu, který brzy ráno zavolal policii. Ta rolbistu našla a dala mu, jak jí po nehodě ukládá zákon, dýchnout. V tu dobu vyšel test negativně.

Přečtěte si také:  Únavu za volantem nepodceňujte. V srpnu se na silnicích stává nejvíce smrtelných nehod

Jakkoliv byla únava dotyčného pochopitelná, odjíždět od nehody opravdu neměl. Zákon to totiž výslovně zakazuje. Přímý účastník nehody se totiž musí přesvědčit o tom, zda někdo není zraněný a také zajistit, aby nedošlo k dalším škodám. Například při úniku provozních kapalin. Nic z toho ale dotyčný neudělal, a tak mu může hrozit sedm trestných bodů, zákaz řízení až na půl roku a pokuta až 5000 Kč. V případě nehody bez zranění jde jen o přestupek, pokud by ale k nějakým zraněním došlo, jde již o trestný čin.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek