Rok 1947 patřil v Kalifornii hot rodům a závodění! – video

Autor: Anina Russová - 8. 1. 2015


Chlapi, kteří milují rychlá kola, vždy byli a vždy budou stejní. Je úplně jedno, jestli jde o milovníky motorismu ze současnosti nebo (jako v přiloženém videu) o pány, kteří motorismu propadli před mnoha desítkami let. Máme pro vás dobové záběry, které by ale klidně mohly být natočeny třeba včera. Ta skvělá auta a ty úsměvy lidí, kteří je řídí… Skvělá podívaná!

Konkrétně jde o záběry z června roku 1947, které se odehrávají na známé Corona Raceway, kde se mezi sebou vždy utkávala velká jména ze světa motorsportu. Natočila je hvězda kameramanů tehdejší doby Elmer Dyer, specialista na akční letecké záběry, který toto závodní odpoledne točil na 35 mm film.

Těmi neuvěřitelnými řidiči jsou Bill Bass, Fred Pope, Connie Wiedel a Jim Rathmannm který se v roce 1960 stal hvězdou a vítězem soutěže Indianapolis 500. Ale ve videu jsou především svělá auta. Vše jsou to Fordy Model T, Model A a klasický roadster, který se vyráběl mezi lety 1932 a 34. A i když jsme v letech, kdy se svět jen pomalu vzpamatovával po válce, v Kalifornii vládla velká móda hot rodů. Rostla zde také velká konkurence jak mezi jezdci, tak mezi mechaniky, kteří si svá díla mnohdy hýčkali více než své děti. No, ani se jim nedivím.

Užijte si tyhle skvělé záběry z doby, kdy neexistovaly žádné technické vychytávky, z doby, kdy to byl jen pořádný chlap a jeho auto!

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru