Řidička při nesprávném předjíždění ohrozila policejní posádku. Na místě přišla o techničák a ve správním řízení přijde i o řidičák

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  18. 5. 2023


Správné, a hlavně bezpečné předjíždění by pro každého řidiče mělo být naprostou prioritou. Jenomže řada z motoristů se řídí tím, že plná čára není zeď. Jenomže je to právě nebezpečné a nesprávné předjíždění, které každoročně způsobí řadu nehod, často bohužel s tragickým koncem. K tomu měly před pár dny blízko hned dvě řidičky. Obě ohrozily jak sebe, tak ostatní řidiče. A v jednom případě i policejní hlídku.

Obě řidičky si k nebezpečnému manévru vybraly hlavní tah na Vídeň poblíž Novomlýnské nádrže na Brněnsku. „V prvním případě sedmatřicetiletá cizinka krátce před desátou večer při předjíždění ohrozila dokonce protijedoucí automobil hlídkujících dálničních policistů. Aby nedošlo ke střetu, byl řidič služebního vozu nucen náhle snížit rychlost a zajet na krajnici. Přistižené ženě byla na místě uložena desetitisícová kauce, kterou ale nezaplatila, proto jí policisté zajistili osvědčení o registraci vozidla,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Petr Vala.

Přečtěte si také:  Předjíždění by mělo za všech okolností být plynulé, rychlé a bezpečné. Sankce za porušení pravidel jsou přísné

A na stejném místě se velmi podobný scénář odehrál i o pár dnů později. Tentokrát naprosto nevhodně předjížděla 60letá řidička, která se nestačila vrátit do svého jízdního pruhu. Ostatní museli hodně brzdit a uhýbat z cesty, jinak by došlo k nehodě. Po zastavení hlídce suše sdělila, že jednoduše špatně odhadla rychlost protijedoucích vozidel.

V obou případech jde o vážný přestupek, který není možné řešit na místě. Ve správním řízení řidičkám hrozí až roční zákaz řízení, pokuta až 10 000 Kč a sedm trestných bodů do karty řidiče.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *