RZ zakryta 1

Řidiči volali na D1 policii na agresivního řidiče se zakrytou registrační značkou

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Policie ČR - 16. 9. 2020


Dálnice D1 je problémová už sama o sobě, když se k tomu ale přidá řidič, který ohrožuje všechny kolem a pro jistotu si částečně zakryje registrační značku, je na další zmatky a problémy zaděláno velmi rychle. Přesně na takového řidiče v pátek 11. září odpoledne volali policii sami řidiči.

Podle volajících se řidič černé Škody Octavia choval na silnici až příliš agresivně, svou jízdou ohrožoval ostatní a navíc měl částečně zakrytou registrační značku. Policie řidiče našla na 90. kilometru a odvedla ho o pět kilometrů dál na odstavné parkoviště.

Tam policisté v prvé řadě zkontrolovali řidičovy doklady, ale i doklady od auta. Ty byly v pořádku. Problém nastal ve chvíli, kdy začali řešit částečně zakrytou registrační značku obalem od bonbónů. Faktem je, že během jízdy se takový odpadek může na značku přilepit, jenomže v tomto případě byl obal tak precizně zastrčený, že bylo okamžitě jasné, že nejde o náhodu.

RZ zakryta 2

A právě na tomto přestupku řidič dojel. A to vlastně doslova. Jízda se zakrytou registrační značkou je přestupek, který není možné projednávat přímo na místě, musí být odeslán do správního řízení. To přesně také policie udělala v tomto konkrétním případu. Řidiči kromě pokuty až 10 000 Kč hrozí také ztráta řidičáku a to na dobu od šesti měsíců do jednoho roku.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru