predjizdeni-bmw-u-stredovych-svodidel-dalnice-d1-video

Řidič si na D1 udělal vlastní pruh. Předjížděl po trávě u středových svodidel

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: facebook.com - 9. 9. 2020


To, co se občas děje na silnicích, je neskutečné. Na opravdové zběsilosti jsme zvyklí z Ruska a dalších východních zemí, ale občas nás hodně překvapí i některé české scénky. Třeba jako ta ze včerejšího dopoledne, kterou můžete zhlédnout v přiloženém videu.

Autor videa v popisku píše: „Není to z kamionu, ale za ukázáni to asi stojí. Nutno podotknout, že do pravého jsem se neradil, jelikož za mnou nikdo nebyl a na ty čtyři vteřiny to nemělo cenu. Pilot co mě dojel, mě dojel, až když už jsem skoro předjížděl kamion… Trošku mě překvapil.“

A co se dělo ve videu? Řidič, z jehož auta je video točeno, jede po dálnici D1 v levém pruhu a předjíždí kamiony. Podle záběrů z kamery nejede úplně pomalu, GPS záznam ukazuje kolem 140 km/h. Ve videu si můžete všimnout na levé straně asfaltového prostoru, kde jsou betonová dělící svodidla, a všiml si toho i řidič staršího trojkového bavoráku, který jel za ním. Protože chtěl jet rychleji, rozhodl se, že ho přes tento pás předjede. To také udělal, ačkoliv se nestihl vrátit úplně včas a jel kus po trávě. Jen zázrakem nedostal smyk a celou situaci zvládl.

Na místě jsme nebyli, celou situaci máme jen z přiloženého videa, ale je to velmi nebezpečný manévr. Takový způsob předjetí nemůže čekat ani ten nejzkušenější řidič a i ten se může leknout. Pokud by navíc bavorák dostal na trávě smyk, mohlo to skončit opravdu tragicky.

Na druhé straně i řidič auta z výhledu mohl využít pravý pruh ve chvíli, kdy byla mezi kamiony větší mezera, ale to neomlouvá řidiče bavoráku k takové reakci.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru