Řidiči stále slepě věří navigacím a často končí na bizarních místech. Jeden i v jezeře

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie Grace County/Charlton - Foto: Hasiči Charlton - 30. 3. 2021


Navigace jsou pro řidiče pomocníkem, bez kterého si někteří své cesty už asi ani neumí představit. Jenomže žijí mezi námi i tací, kteří mají navigaci jako svou osobní modlu, něco, jako maminku. Co řekne navigace, to pro ně platí a přes to nejede vlak. Naštěstí, protože kdyby jel, mohl by být problém. Za posledních pár dnů zaměstnali hasiče a záchranáře hned dva řidiči, kteří tak moc věřili navigačním pokynům, až skončili v pořádném maléru.

Oba následující příběhy nás přivedly k jedné otázce. Opravdu řidiči nesledují cestu před sebou? Odpovědí je, že zjevně asi ne, alespoň někteří. Dokazuje to třeba případ řidiče z amerického Charltonu. Ten zadal do navigace cíl své cesty a asi nečekal, kam vlastně nakonec dojede. Hasiče zavolal ve chvíli, kdy jej navigační pokyny dovedly do jezera Buffumville. Došlo to tak daleko, že opravdu vjel do vody a to tak hluboko, že se auto skoro potopilo. Naštěstí se z něj stačil dostat včas a na záchranu čekal na břehu.

Přečtěte si také:  Waze a další navigační aplikace by měly zrušit některá upozornění, zní z amerického výzkumu

Druhý případ se stal u Castleton-Gateway Road v Oregonu. Toto místo v posledních týdnech trápila velká sněhévá nadílka, která sice udělala radost dětem, ale řidiči zrovna nadšení nebyli. Obzvlášť jeden, který s autem, ve kterém měl psa a spolujezdkyni, zapadl ve sněhu na jedné z tamních vedlejších a neudržovaných silnic. Na tu jej dovedla navigace s puštěnými mapami od Google. Podle řidiče, který na záchranu čekal celou noc, nebyl důvod navigaci nevěřit. Když zjistil, že dál už neprojede, pokusil se otočit se, ale to už zapadl definitivně.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek