Řidiči blokovali průjezd policie a záchranářů k nehodě 90letého seniora, který vjel do protisměru

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Policie ČR - 19. 5. 2022 0

O tom, že je nutné při dojezdu do kolony vytvořit záchranářskou uličku píšeme často. A ještě častěji o tom mluví sami policisté, hasiči a záchranáři. Přesto, i po tolika letech opakování se najdou řidiči, kteří toto nezbytně nutné pravidlo zcela ignorují a zpomalují tak práci složek IZS. Hned několik takových zdrželo průjezd policistů a záchranářů k vážně dopravní nehodě, kterou způsobil zmatený senior.

K té došlo ve čtvrtek 19. května ráno, kdy už pomalu končila klasická ranní špička. Krátce před devátou hodinou vjel zmatený 86letý řidič na výpadovce z Brna poblíž obchodní zóny v Hradecké ulici do protisměru. Jenomže než mu to nejspíš vůbec došlo, naboural po asi 100 ujetých metrech do řidičky Mini Cooperu. Oba řidiči byli při nehodě zraněni a museli být převezeni do nemocnice.

Přečtěte si také:  Záchranářská ulička je jen pro složky IZS a odtahovku. Bohužel ji často zneužívají i řidiči, kterým se nechce stát v kolonách

Takto velká nehoda, kterou jen se štěstím oba zúčastnění přežili, bohužel znamenala dlouhé kolony. Většina řidičů sice reagovala správně a uličku vytvořila, ale našlo se pár jedinců, kteří stáli uprostřed a blokovali hladký průjezd policie a záchranářů. Minimálně jeden pak autům složek IZS uhýbal velmi klidným a pohodovým tempem.

Připomeňme si tedy, že záchranářkou uličku je potřeba tvořit už při dojezdu do kolony. Pokud vidíte, že ostatní uhýbají ke kraji, udělejte to také. Auta stojící v levém jízdním pruhu uhýbají doleva. Auta v prostředním a pravém pruhu zase doprava. Tím vznikne dostatek místa pro průjezd jak policistů, tak hasičů, záchranářů či odtahovky.