Řidičce se v tunelu v Brně rozbilo auto. Pomohl až několikátý projíždějící

Od Radim Plachý | Zdroj: Městská policie Brno - Foto: Městská policie Brno - 19. 2. 2021


Že by si lidé, řidiče nevyjímaje, měli pomáhat, je věc jasná. Jak ale ukazují záběry brněnské městské policie, tahle věc není zdaleka jasná všem. V neděli 14. ledna se v Pisáreckém tunelu dostala do úzkých řidička, které se porouchalo auto. Především v tunelu jde o situaci velmi nepříjemnou a nebezpečnou. V sekundě se totiž z jejího auta stal špunt, který ucpal jeden jízdní pruh.

Řidiči sice včas uhýbali, k nehodě nedošlo, ale k pomoci se nakonec odhodlal až asi pětadvacátý projíždějící šofér. Ten u řidičky, která zvládla bezpečně zajet ke kraji a zapnout varovné blinkry, zastavil a pomohl jí s instalací trojúhelníku. A věříme, že ji nejspíš také uklidnil, ostatně, panika je v takové situaci vcelku normální reakcí.

Přečtěte si také:  Řidič záměrně ignoroval dopravní značení a vjel do uzavřeného Lochkovského tunelu. Ohrozil údržbáře

Během několika málo minut byli na místě také městští policisté, kteří místo označili autem se zapnutými majáky a počkali na odtahový vůz, který pak vyprovodili ven z tunelu. Problém tak nakonec byli jen ostatní řidiči. Sice nedošlo k nehodě, ale jízdní pruh, ve kterém bylo odstavené auto, byl pomocí dopravního značení uzavřený. Přesto, jak je z videa patrné, to řidiči vůbec neřešili a do levého jízdního pruhu se řadili až těsně před autem.

Mimochodem, zajímavý je i příspěvek řidiče, který u dotyčné zastavil. Vyjádřil se na policejním facebooku slovy: „Zastavil sem tam já, nesdílel jsem si teď to video na svůj FB a schytávám čočku, že jsem neměl vestu. Příště to udělám zas, nikdy nevíte, co se děje.“ Ano, je pravda, že měl mít vestu, bylo by to pro něj a ostatní bezpečnější, ale i tak mu patří velká poklona za to, že jako desítky řidičů před ním jen neprojel, ale pomohl.