nehoda skoda octavia - 7 lidi

BESIP a policisté mohou dělat stovky bezpečnostních kampaní, kde ukazují, jak nebezpečná je rozjařená jízda z večírku, ale na některé to prostě nezabere. Teoreticky ale bude fungovat případná nehoda, když dopadne v rámci možností dobře. Kampaně zjevně nezabraly ani na partu mladých lidí, kteří se v neděli v půl čtvrté ráno v hojném počtu naskládali do Škody Octavia. Do cíle ale nedojeli, auto skončilo na šrot a řidič z něj raději utekl.

Nehodu řešili policisté v Novém Bydžově v ulici Na Staré Cidlině a po příjezdu na místo se nestačili divit. V troskách octavie našli šest zraněných lidí, řidič už na místě nebyl. Všichni spolujezdci byli zraněni a museli být převezeni do nemocnice.

Přečtěte si také:  Přes tisíc letošních dopravních nehod má na svědomí alkohol nebo drogy

Krajská policejní tisková mluvčí Iva Kormošová k tomu řekla: „K nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, narazil do zaparkovaného auta, dále vyjel na chodník, kde následně poškodil oplocení dvou domů a elektrorozvaděč. Spolujezdce, kteří byli ve věku od 15 do 23 let, policisté podrobili dechové zkoušce. Kromě jednoho nadýchali od 0,5 do 1 promile. Prvotním šetřením policisté zjistili, že na předním sedadle pro spolujezdce seděly dvě osoby, tři na zadních a jedna na nich ležela.“

A řidič? Ten s největší pravděpodobností čekal, až vystřízliví. 21letý muž se sám dostavil na policii, ale až v neděli večer. Podle policejních odhadů je škoda na octavii asi 70 000 Kč, na nabouraném autě také 70 000 Kč a na dalších věcech asi 100 000 Kč. Vše je ovšem stále vyšetřováno.

Přidat komentář