Už když Tesla představovala své modely se systémem Autopilot, upozorňovala, že systém je sice schopen svým způsobem na silnici auto řídit sám, ale rozhodně to není automatické řízení. Přesto se najde celá řada řidičů, která zcela ignoruje fakt, že i za volantem Tesel musí stále řídit, musí sledovat provoz, musí prostě být řidiči v pravém slova smyslu. A nemyslete si, že to jsou jen lidé ne zrovna bystří. Poslední nehoda Tesly v režimu autopilot se stala lékaři, který jel ze služby.

V tomto konkrétním případě šlo o Teslu Model S, jejíž majitel byl sice v autě přítomen fyzicky, ale řízení se nevěnoval. Během noční jízdy totiž sledoval film a ne provoz kolem sebe. Není se tedy co divit, že jeho jízda skončila nehodou, když naboural do policejního Dodge Charger. Vše se stalo 26. srpna v Severní Karolině, naštěstí se nikomu nic nestalo, ale obě auta jsou na odpis.

Podle vyšetřování nabourala Tesla do policejního auta ve chvíli, kdy bylo zaparkováno u krajnice na dálnici, přičemž policejní hlídka v tu chvíli vyšetřovala jinou dopravní nehodu. Ta se stala jen pár minut předtím. Policejní auto bylo řádně označeno a mělo rozsvícené majáky. Náraz byl tak silný, že Charger přišel o kolo, blatník, dveře, nárazník a zničena byla náprava. Jednoho z policistů dokonce auto srazilo k zemi.

Přečtěte si také:  Jel opilý, tak Teslu přepnul na Autopilot. Naboural do zasahujících hasičů a záchranářů

Řidičem Tesly byl tamní lékař, který se vracel z práce. K tomu, že během cesty nesledoval provoz, ale film, se přiznal. Kromě způsobení nehody byl obviněn ze sledování televize za jízdy. Hrozí mu nejen odebrání řidičáku, ale vzhledem k tomu, že naboural do policistů, hrozí mu za to také pár měsíců za mřížemi.