Jakkoliv je systém jménem Autopilot americké automobilky Tesla jistě působivou technologií, faktem je, že je stále nedoladěná, stále prakticky v testovací fázi a hlavně nelegální. Přesto se do dnešního dne našla řada těch, kteří systém používají a spoléhají na to, že je dokonalý a nic se nemůže stát. Jenomže realita je samozřejmě úplně někde jinde.

Pokud odhlédneme od obrovského rizika dopravní nehody, může se řidič, používající systém Autopilot, dočkat buď pokuty, nebo zabaveného auta. To už moc dobře ví i 38letý zaměstnanec společnosti FedEx, který si za volantem své Tesly Model 3 na pár minut zdříml. Policie pro jeho únavu ale pochopení neměla.

Přečtěte si také:  Šílený Američan dál jezdí na zadním sedadle své tesly a na sociálních sítích se vysmívá policii i chudým lidem

Auta se spícím řidičem si všiml náhodný svědek na dálnici u města Kenosha ve Wisconsinu a tak zavolal na policii. Dálniční hlídka Teslu rychle objevila, ostatně, auto jelo předpisovou rychlostí 80 mil za hodinu (130 km/h). Ve chvíli, kdy policisté auto dojeli, pustili majáky a houkačky, ovšem řidič nijak nereagoval. Zkoušeli tedy měnit intenzitu houkání, najeli přímo vedle něj a stále nic. Až po dvou mílích, tedy po více než třech kilometrech se řidič probral a zajel s autem ke krajnici.

38letý řidič po vystoupení z auta policistům vysvětloval, že jede do práce a je trošku unavený. Tvrdil ale, že opravdu nespal a opravdu neměl aktivovaný Autopilot. Jenomže policisté jej viděli na vlastní oči, navíc i sám systém Tesly nedávnou aktivaci systému potvrdil. Řidič přesto zkoušel lhát dál.

Přečtěte si také:  Na Ministerstvo dopravy přichází nový ministr. Martin Kupka slibuje, že výměna řidičáku nebo přepis auta půjde vyřešit z tepla domova

Moc mu to nepomohlo. Dostal pokutu za nepozornou jízdu a navíc mu bylo auto zabaveno a odtaženo na záchytné parkoviště. Zasahujícím policistům totiž nepřišlo bezpečné, aby řidič znovu sedl za volant, když je tedy tak unavený. Ukázalo se také, že to není poprvé, kdy tento konkrétní řidič za volantem spal. Snad už si to pro příště rozmyslí. 

Přidat komentář