seat-ibiza-nehoda-nurburgring-video

Řidič SEATu Ibiza přecenil na Nürburgringu schopnosti své i svého auta a ošklivě havaroval

Autor: Pavel Srp - 7. 9. 2018


Není potřeba připomínat, že se okruhu Nürburgring neříká „Zelené peklo“ jen tak pro nic za nic. Jde o jednu z nejnáročnějších tratí na světě, která neodpouští ani tu nejmenší chybu. Ostatně, video se SEATem Ibiza v hlavní roli vám to dokáže.

Na vině je zejména vysoká rychlost při nájezdu do zatáčky, špatná reakce a nefunkční (nebo deaktivované?) ABS. Když tohle všechno zamícháte dohromady, výsledkem je rána do svodidel, která mohla skončit mnohem hůř, než jak nakonec skončila.

Při nájezdu do zatáčky je na moment vidět, jak se odlehčí zadní část a auto začíná jít do přetáčivého smyku. U pravého předního kola se ale během okamžiku objevuje kouř od jeho zablokování. Během dalších několika okamžiků se ale objevuje stejný kouř od zbylých kol. Ta přední jsou ale stále natočená doprava. Auto se ale neovladatelně řídí na svodidla, do nichž následně nabourá.

Co se stalo, a proč se to stalo, je těžké hodnotit. Byla to řidičská chyba? Technická závada? Toť otázka, jisté ale je, že ABS rozhodně nebylo funkční, ať už je příčina jakákoliv.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru