Poučku, která říká, že před vystoupením z auta by se jak řidič, tak spolujezdec měli podívat do zpětného zrcátka, nejspíš znáte. Důvod je zachycen v přiloženém videu, které zveřejnila brněnská policie. I když je totiž auto zaparkované, mohou se kolem něj pohybovat další vozidla nebo, jako v tomto případě z Brna, cyklisté. A srážka s dveřmi není nic příjemného.

Přečtěte si také:  Před cestou na dovolenou nezapomeňte na elektronickou dálniční známku. Výmluvy u celníků či policistů neprojdou

K nepříjemně vyhlížející nehodě došlo 24. srpna 2021 v sedm hodin ráno v ulici Hlinky ve směru na Mendlovo náměstí, nicméně policisté doposud nezjistili, kdo byl řidičem Škody Octavia, který cyklistce otevřel dveře do cesty. A proto se obrátili s prosbou o pomoc na veřejnost.

Dle záznamu je patrné, že řidiči se podařilo dveře otevřít cyklistce takřka přímo před kolem. Ta tak nemohla nijak reagovat a po nabourání do dveří spadla na zem. Řidič dle informací policie otřesené a zraněné ženě sice pomohl na nohy, ale po asi 15 minutách z místa odjel, aniž by na sebe nechal jakýkoliv kontakt.

Cyklistka ale nakonec musela být s lehčími zraněními převezena do nemocnice. Policisté by si s řidičem moc rádi popovídali, a proto prosí všechny, kteří se v tu dobu pohybovali v místě nehody a měli třeba záznam na palubní kameře, aby se ozvali na linku 158. Nejvíce by pomohla registrační značka octavie, ve které dotyčný nejprve seděl a pak s ní odjel.

Přečtěte si také:  Objednal si Ferrari SF90 Stradale, čekal na něj měsíce a když dorazilo, spadlo z náklaďáku

Policisté v souvislosti s touto nehodou také apelují na všechny řidiče, aby dávali dobrý pozor na to, co se kolem nich děje, i když jen vystupují z auta. Cyklisty pak nabádají, aby nosili přilbu, ačkoliv není povinná.

1 komentář

Přidat komentář