Řidič nákladního auta vjel na železniční přejezd přesně ve chvíli, kdy padaly závory

Autor: Tisková zpráva - 7. 4. 2020


Zlínští kriminalisté se už pár týdnů zabývají podezřením ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, z něhož je podezřelý osmačtyřicetiletý muž z Olomoucka, který v polovině března vjel s kamionem na železniční přejezd v Tlumačově v okamžiku, kdy svítilo červené výstražné světlo přejezdového zabezpečovacího zařízení. V případě prokázání viny hrozí nezodpovědnému řidiči trest odnětí svobody na tři až osm let.

Poté, co vjel na železniční přejezd, zůstal řidič s kamionem uvězněný mezi závorami, které se mezitím sklopily. Řidič vystoupil z vozu a ve snaze zabránit srážce, chtěl závoru zvednout rukama. Na pomoc mu přišel řidič vozidla, které stálo před přejezdem, závoru rukama zvedl, řidič kamionu projel, závoru poškodil a z místa odjel.

Co dělat, pokud uvíznete na železničním přejezdu? Závory klidně prorazte

Vlak jel rychlostí asi 140 km/h směrem do Prahy, cestovalo v něm 15 cestujících a 3 členové posádky. Strojvedoucí ve snaze zabránit střetu vlaku s kamionem použil rychlobrzdu. Jen díky jeho včasné reakci vlak skutečně zastavil, ve vzdálenosti asi 30 metrů před železničním přejezdem a ke srážce nedošlo.

Podle přesného popisu ho záhy po této kolizi dohledali policisté z Olomouckého kraje. Řidič kamionu se k dopravní nehodě přiznal.

Ani jeden z účastníků dopravní nehody nebyl pod vlivem alkoholu. Veškeré okolnosti, celkový průběh a další skutečnosti důležité pro trestní řízení, prověřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek