Řidič nahlásil své auto jako kradené. Ve skutečnosti ho ale rozbil na závodním okruhu

Autor: Anina Russová - Zdroj: Europa Press - Foto: Renault - 28. 2. 2023


Pojistné podvody nejsou mezi motoristy ničím novým a rozhodně to není české specifikum. Dějí se po celém světě a často dochází k tomu, že pojišťovny nebo policisté na podvod přijdou. Stejně tak tomu bylo v případě španělského řidiče Renaultu Mégane, který vůz nahlásil jako kradený. Skutečnost ale byla úplně jiná.

Vše začalo už v roce 2021, ale jak informovala agentura Europa Press, vyšetřování bylo nakonec uzavřeno teprve před nedávnem. Hlavní roli příběhu hraje Renault Mégane, který byl v lednu 2022 nahlášen jako kradený. Mělo se tak stát na severu Španělska. Policisté i pojišťovna s tím původně žádný problém neměli. Vzhledem k tomu, že po autě nebylo ani památky, předpokládalo se, že bylo rozebráno na náhradní díly. Majitel dostal od pojišťovny 12 000 eur (tedy asi 280 000 Kč) a vše vypadlo jako uzavřené. Ale zdání klame. Policisty na možný podvod přivedly nesrovnalosti ve výpovědi řidiče auta, tedy syna pojistníka.

Pátrání po tom, co se s autem tedy vlastně stalo bylo nakonec úspěšné. Ukázalo se, že ten, který vše nahlásil jako krádež, byl koncem roku 2021 na volných jízdách na španělském okruhu Jarama. Jenomže auto nezvládl a zcela ho zničil o svodidla. Záběry z nehody najdete zde. Podvodníka usvědčily záběry z okruhu, na kterých bylo jasně vidět, že auto po nárazu do svodidel šlo několikrát přes střechu. Byť řidiči se nic nestalo.

Po tomto zjištění byl jak otec, tak syn zatčeni. Kromě toho, že jim hrozí vězení, tak po nich pojišťovna bude chtít již vyplacené plnění, tedy 12 000 eur zpět.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru