Řidič na sebe upozornil špatným parkováním. Ukázalo se ale, že toho má na svědomí mnohem víc

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Pardubice -  27. 5. 2023


Jakkoliv je pravdou, že parkovacích míst není pro stále narůstající počet aut v ulicích dostatek, nesprávné parkování by si měl každý řidič dobře rozmyslet. Především, když má máslo na hlavě. Rozmyslet si ho měl i řidič Renaultu z Pardubic. Jeho původně ne příliš závažný přestupek nakonec skončil ve správním řízení, kde rozhodně bude mít co vysvětlovat.

Pardubičtí městští strážníci jeho případ trefně označili jako čtyři v jednom. Vše začalo tím, že řidič zaparkoval na žlutí čáře, tedy na místě, kde neměl co dělat. Proto jeho auto strážníky zaujalo, ale ukázalo se, že to byl jen začátek.

Přečtěte si také:  Parkování má svá pravidla. I směr parkování musíte dodržet

Ukázalo se, že dotyčný vůbec nemá řidičák, auto nemá povinné ručení a nebylo převedeno na nového majitele. Vzhledem k tomu všemu na místo musela dorazit i státní policie, která řidiči zakázala další jízdu a vše předala k dořešení ke správnímu řízení.

„Problém nepřevedení vozidla na nového majitele bývá častý. Strážníci každý měsíc odpovídají zoufalým lidem, kteří se na ně obrací, že jim i po prodeji vozu chodí pokuty, jelikož jsou stále uvedeni jako provozovatel vozidla.  Předání plné moci kupujícímu, aby změnu vlastníka provedl, totiž ještě neznamená, že tak učiní. Doporučujeme, aby obě strany provedly přepis přímo při prodeji anebo si prodávající nechal napsat plnou moc na sebe a přepis provedl sám. Zákon o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích navíc pro tuto povinnost ukládá lhůtu deseti pracovních dní. Za její nesplnění může úřad uložit pokutu,“ popsali pardubičtí městští strážníci.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *