Případ, který se před nedávnem stal v Rakousku, definuje pojem špatný den. Jinak to snad ani popsat nejde. Zasahovalo u něj pět hasičů, jeřáb a policie, která si z toho všeho nakonec udělala trošku legraci.

Podle dostupných informací se vše mělo stát tak, že chtěl řidič Lamborghini před jedenáctou hodinou večerní, zaparkovat na parkovišti u jezera Mondsee. Prvotní odstavení auta se povedlo na výbornou, dokonce z něj stihl vystoupit 40letý spolujezdec. Ale pak se to nějak zvrtlo. 31letý řidič ze zatím neznámého důvodu zazmatkoval a spletl si brzdu a plyn. V důsledku toho auto vystřelilo vstříc jezeru.

Přečtěte si také:  Ach ty ženy. Nejprve si spletla jedničku se zpátečkou a pak i brzdu s plynem

Auto se začalo rychle potápět, naštěstí se ale řidič dostal ven a doplaval na břeh. To už ale byly na cestě všechny záchranné složky, včetně zdravotníků, kteří promáčeného řidič odvezli do nemocnice s blíže neurčitými zraněními. Dle dostupných informací se auto potopilo do hloubky asi pěti metrů. Ven ho nakonec musela dostat pětice hasičů, a to s pomocí jeřábu, speciálního vzduchového balónů, přičemž to všechno zabralo asi tři hodiny.

V tuto chvíli je jisté, že řidič bude v pořádku. Ohledně auta je jisté, že je na odpis. Bylo ve velké hloubce, a navíc po dlouhou dobu. Přímo do jezera ale naštěstí neunikly žádné provozní kapaliny.

Přečtěte si také:  Labutí píseň pro spalovací motory Lamborghini. Letos značka uvede poslední čistě spalovací jednotku

Policisté, kteří na místě zasahovali, si pak ze všeho udělali tak trošku legraci. Přirovnali potopené Lamborghini ke slavné filmové scéně z Jamese Bonda, konkrétně dílu s názvem Špión, který mě miloval. James Bond ve filmu jezdil Lotusem Esprit a potápěl se s ním v jezeře. Jen to v jeho případě dopadlo dobře.

Celkem nevinný tweet ale vyvolal poměrně ostré reakce. Jeden z diskutujících rozhořčeně napsal, že by policie měla nejprve myslet a pak psát, a ne si dělat legraci z dopravní nehody. Další se rozčiloval, že policie není ani trochu vtipná. Spíše prý naopak.

Leave a Reply