nehoda-kamion-prostejov-27-aut-poskozeno-03

V pátek 8. listopadu ve 4:30 hodin ráno se stala dopravní nehoda. Čtyřicetiletý řidič dle svých slov zřejmě vlivem mikrospánku nezvládl řízení a po výjezdu z dálnice projel do areálu, kde naboural 27 zaparkovaných automobilů.

Řidič kamionu havaroval v Letecké ulici u sjezdu Prostějov-střed na dálnici D46 ve směru od Vyškova. Po sjetí z dálnice vyjel 40letý řidič vpravo mimo silnici, kde postupně narazil do dopravní značky, oplocení areálu prodejce nových vozů a následně poškodil celkem 27 zaparkovaných automobilů. 16 jich bylo zdemolováno zcela, 11 dalších automobilů při nehodě poškodil.

Tím to ale neskončilo, protože to ho nezastavilo, takže projel celým areálem, kde na jeho konci opět prorazil oplocení a opět se zastavil až venku.

Řidič kamionu při vyšetřování řekl, že nehoda se stala zřejmě díky mikrospánku. Při této nehodě nedošlo k žádnému zranění, škody jsou pouze na majetku. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 7 milionů korun na poškozených vozidlech, na 1 milion korun na kamionu a na 600 tisíc korun na zařízení areálu. Alkohol, ani jiné návykové látky nebyly u řidiče po provedení potřebných zkoušek prokázány.

Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Kamion zničil 16 aut v bazaru v Prostějově

Kamion vletěl mezi auta v bazaru, zničil 16 vozů za 7 milionů‼️ Šestnáct vozů zdemoloval a dalších 11 poničil dnes ráno řidič kamionu, který nezvládl řízení, v Letecké ulici v Prostějově prorazil oplocení autobazaru, a v plné rychlosti vjel mezi vystavená auta. Podle majitele bazaru šlo převážně o rok staré Škody Rapid, škodu proto předběžně vyčíslil na nejméně 7 milionů korun. Auta jsou podle něj na odpis. Okolnosti nehody stále vyšetřují policisté."Čtyřicetiletý řidič dle svých slov zřejmě vlivem mikrospánku nezvládl řízení a po sjetí z dálnice vyjel vpravo mimo silnici, tam postupně narazil do dopravní značky, oplocení areálu a 27 zaparkovaných automobilů. Po projetí celým areálem opět prorazil oplocení a zastavil mimo areál," popsal nehodu mluvčí policie František Kořínek s tím, že se při ní nikdo nezranil."Výše způsobené škody byla předběžně vyčíslena na 7 milionů korun na poškozených vozidlech, na 1 milion korun na kamionu a na 600 tisíc korun na zařízení areálu," doplnil Kořínek, podle něhož řidič kamionu nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

Zveřejnil(a) Události Olomouckého kraje dne Pátek 8. listopadu 2019