Řidič jel přes město jen se třemi koly. Zničil při tom auto i silnici

Řidič jel přes město jen se třemi koly. Zničil při tom auto i silnici

Od Pavel Srp | Zdroj: youtube.com - 26. 11. 2020 0

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli se dá jet po třech kolech? Řidič GMC Yukon v Americe dokázal, že to jde. Úplně si u toho ale zničíte auto.

Přečtěte si také:  Další řidič neuklizeného kamionu způsobil nehodu a z místa odjel. Pátrá po něm policie

Auto má zpravidla (minimálně) čtyři kola a na těch jezdí. Existuje jen několik velmi málo výjimek, kdy auto čtyři kola, aby přesto fungovalo, nutně mít nemusí. Jde však hlavně o historické citroëny s hydropneumatickým podvozkem.

To GMC Yukon žádný podobně technicky zajímavý podvozek nemá, ale přesto dokáže také jet po třech kolech. Ve videu si jedno takové auto můžeme prohlédnou. Řidič evidentně neřeší, že mu chybí pravé přední kolo a jako by se nechumelilo, jezdí po ulicích Chicaga.

Auto se dokáže rozjet zejména díky tomu, že má pohon všech kol, ale ani tak to není úplně jednoduché. Vždyť kvůli, že mu chybí kolo vepředu, kde má velký a těžký motor, je nakřivo a má ve vzduchu levé zadní kolo. Práh, ale i blatník už je na záběrech ve videu ubroušený a v podobném stavu jistě budou i kusy podvozku.

Přečtěte si také:  Se třemi promile i přes velkou snahu moc daleko nedojel. Zdemoloval šest aut a způsobil škodu 150 000 Kč

Žádné podrobnosti u videa nejsou, ale titulek mluví o tom, že šlo o nějakou řidičskou pomstu. Co to ale muselo být za pomstu, když řidič utrhl pravé přední kolo a přesto se rozhodl jet dál?