nehoda-dodavka-citroen-video

Řidič dodávky předjížděl, přehlédl kruhový objezd a pak se pořádně proletěl

Autor: Pavel Srp - 14. 9. 2018


Jezdit rychle není bezpečné. A jezdit rychle tam, kde to neznáte, už vůbec ne. Přesvědčil se o tom začátkem tohoto roku také jeden Brit, který s malou dodávkou nezareagoval včas na kruhový objezd a v plné rychlosti na něj vjel. Jenže rovně. Následoval poměrně vysoký a dlouhý let.

Ve videu, které podle britského Daily Mailu natočil letos 1. září (ačkoliv na videu je datum ze začátku roku…) 35letý motorkář Andy Daynes z kamery na své helmě, je vidět jeho cesta po silnici A11 v Attleborough v britském Norfolku. Jede v pravém, rychlém pruhu, když těsně před ním udělá řidič stříbrné dodávky „myšku“ tak, aby předjel dodávku v levém, pomalém pruhu. Jenže tuhle silnici asi nezná, a tak v této plné rychlosti nezareaguje na blížící se kruhový objezd.

Místo toho, aby ho objel, zamířil přímo na jeho střed. Tvar vnitřní části kruhového objezdu jeho auto vyhodilo do vzduchu a dodávka se proletěla pěkných pár metrů vysoko a ještě více metrů daleko.

Motocyklista, který nehodu natočil, uvedl, že u auta po nehodě zastavil. Auto bylo zničeno, leželo na střeše a kouřilo se z něj. Řidič prý musel být z auta vystříhán hasiči, ale z této děsivě vyhlížející nehody vyvázl bez vážnějších zranění. Měl prý jen několik odřenin a podobných šrámů. Při pohledu na to, jak jeho auto letí, se tomu až nechce věřit. Ambulance ho ale prý stejně odvezla do nemocnice.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru