Fascinuje nás šikovnost některých lidí. A také jejich trpělivost. Jedním z takových lidí je i autor úžasných dřevěných modelů a provozovatel youtubového účtu Woodworking Art. A protože pořádně nesmíme nikam ven a navíc počasí nestojí za nic, máme pro vás 10 minut dokonalé podívané, jejímž výsledkem je funkční model známého pick-upu od Fordu.

Před časem jsme vám už práci šikovného řezbáře ukazovali a to na jeho projektu, jehož výsledkem byl taktéž Ford, tentokrát však Mustang. Jako obvykle začíná řezbář jedním velkým kusem dřeva. V první chvíli to vypadá až neuvěřitelně, ale z něj je opravdu během pár hodin pojízdný model Rangeru Raptor a to i s otevíracími dveřmi či kapotou.

Jak si vyrobit Ford Mustang ze dřeva? Vypadá to snadno, ale zabere to dlouhé hodiny

Během celého procesu vzniku řezbář používá celou řadu nástrojů od pil, přes dláto až po celou řadu různých brusek. Je fascinující sledovat to, jak minutu po minutě z kusu dřeva vznikne dokonalé auto. A ještě zajímavější je sledovat to, s jakou detailní přesností se dá s dřevem pracovat. Skvělá podívaná je to obzvlášť v případě pneumatik, které mají dokonce vyřezaný vzorek a to ve velmi věrném napodobení. Brilantní je i výroba podvozku, který je taktéž funkční. Nicméně logicky není vyroben celý ze dřeva.

Čekají nás dlouhé zimní večery a tak je můžete trávit buď nad youtube kanálem tohoto úžasně šikovného řezbáře nebo se třeba nechat inspirovat a zkusit si něco podobného vyrobit. 🙂