Jak si vyrobit Ford Mustang ze dřeva? Vypadá to snadno, ale zabere to dlouhé hodiny

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Woodworking Art - 10. 9. 2020


Venku to tak zatím nevypadá, ale čekají nás dlouhé zimní večery. A co si je zpříjemnit voňavým dřevem? Pokud jste trošku zruční a máte nějaké to nářadí, máme pro vás návod na výrobu jednoho z nejslavnějších aut historie, tedy Fordu Mustang „Eleanor“.

Podrobný návod připravil vpravdě zručný řezbář, který má YouTube kanál Woodworking Art, a jak už je u něj zvykem, jde o precizní práci. Ta vypadá na první pohled velmi jednoduše, ale tušíme, že je za tím mnoho hodin náročného modelování, které se neobejde bez alespoň základních zkušeností s práce s dřevem.

Vše začne tím, že je potřeba na dva kusy dřeva nakreslit základní tvary auta, který se pak vyřízne. Poté je potřeba každý díl pečlivě očistit a spojit dohromady s dalšími kusy dřeva. A dá se říct, že následně se pokračuje pořád stejně. Ostatní díly auta vznikají stejným způsobem. Na některé je potřeba použít pilu, na jiné jen brusku nebo dláto. Na ty úplně nejmenší detaily, které jsou hlavně v interiéru, ještě menší dláta a podobné nástroje. A musíte mít hlavně spousta času.

Přečtěte si také:  Bentley nabízí stylovou dřevěnou garáž s heliportem a výtahem. Bavit nebude jen děti

Ten je nutný i u samotného skládání jednotlivých dílů dohromady. Není snadné je sesadit tak, aby fungovaly, tedy, aby se otevíraly třeba dveře nebo kapota a zároveň nikde nedřely. Je to úžasná práce! My sami si na ni netroufneme, ale pokud vy ano, budeme rádi, když se pak s výsledkem pochlubíte.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek