2022-04-otevreni-retromuzeum_strnadice-expozice- (24)

Retroautomuzeum Strnadice nabízí pohled do historie českých a československých silnic [fotogalerie]

Autor: Pavel Srp -  Foto: Pavel Srp - 18. 4. 2022


Nová veteránská sezóna začíná. Současně s tím otevírají i některá muzea. My jsme se byli podívat v Retroautomuzeu Strnadice, které se nachází ve Středních Čechách nedaleko Benešova. K vidění jsou tu desítky osobních aut, která jsme mohli ještě nedávno potkávat na silnicích.

“ Základ nejrozsáhlejší takto tematicky zaměřené sbírky v České republice tvoří vozidla vyráběná ve státech bývalé RVHP (Rada Vzájemné Hospodářské Pomoci, námi v muzeu překřtěná na Rodinu Vozů Hodných Pohledu). Mezi více než dvěma sty vystavovaných vozů si snad každý najde automobil, k němuž ho váží vzpomínky, případně typ, který ho zaujme často až neuvěřitelně krkolomným technickým řešením,“ píše se na webu RetroAutoMuzeum Strnadice.

Přečtěte si také:  Škoda auto kvůli výpadku dodavatele musí omezit výrobu. Zatím na týden

A skutečně tomu tak je. V muzeu se v několika expozicích nachází opravdu velká spousta aut (jde přibližně dokonce o 250 aut!), která doplňují i tematické výstavy. Nechybí ovšem ani nákladní automobily anebo autobusy, či dnes už historická tramvaj Tatra T3, která brázdila i pražská města.

Největší zastoupení tu mají auta ze socialistických zemí, přičemž některá z nich jste možná ani nikdy neviděli anebo o nich dokonce ani neslyšeli. Hlavní expozici doplňují i dobové filmy s komentářem, které běží na několika televizích v průběhu cesty.

Od soboty má už muzeum otevřeno. V dubnu a v květnu zatím jen o víkendech od 10°° do 17°° hodin. Od června do září se pak otevírací doba prodlužuje od úterý do neděle od 10°° do 17°° a v říjnu se můžete do expozic podívat opět jen o víkendech mezi 10. a 17. hodinou. V zimních měsících je muzeum zavřeno, ale lze jej navštívit po předchozí telefonické domluvě. Základní vstupné je 150 Kč.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

1 názor na “Retroautomuzeum Strnadice nabízí pohled do historie českých a československých silnic [fotogalerie]”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *