Renault ve Frankfurtu představil nový Mégane R.S.

Autor: Anina Russová - 12. 9. 2017


V záplavě novinek z frankfurtského autosalonu je těžké zaujmout a alespoň trochu vyčnívat z davu. Renaultu se to s novým Mégane R.S. podle nás ale povedlo na výbornou. A není to jen tím, že vůz přijíždí s jedinečným lakem Tonic Orange, který žádný jiný model francouzské značky mít nebude. Novinka totiž nabídne i velmi agresivní design a několik technických vychytávek.

Začneme ale tím, co se ukrývá pod oranžovou kapotou. Zde místo přeplňovaného dvoulitru, který měl předchůdce, najdeme čtyřválec o objemu 1.8 litru, který nabídne 280 koní výkonu a točivý moment 390 Nm. Původ tohoto agregátu hledejme v modelu Alpina A110. Pokud by vám takový výkon přišel nedostačující, stačí si počkat zhruba rok, kdy by měla dorazit ještě třísetkoňová verze Trophy.

Renault s novinkou vsadil opět na dvě verze. První nese označení Sport a jde sice o sportovní auto lačné po zatáčkách, ale zároveň s ním dojedete do obchodu pro rohlíky. Druhá, notně ostřejší a tužší verze dostala označení Cup a nějaké to ranní cestování za snídaní bychom s ní asi nedoporučovali. :) Té bude nejlépe na okruzích. Cup navíc dostane na přední nápravu samosvor a ta zadní dostane systém řízení všech kol 4Control. Už vám je asi jasné, že tohle auto bude milovat zatáčky pod plným plynem.

Kromě techniky ale nový Mégane R.S. nabídne také agresivní vzhled podtržený ostře řezanými nárazníky, rozšířenými blatníky a zajímavě vypadajícím zadním difuzorem. Standardně pak novinku můžete koupit na 18″ kolech, ale za příplatek se nabízejí i 19″ disky.

Novinku bude možné objednat konce tohoto roku, ale na české ceny si ještě musíme počkat.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek