Renault T High Renault Sport Racing

Renault Trucks a Renault Sport Racing je tahač z limitované edice inspirovaný F1

Autor: Pavel Srp - 16. 7. 2018


Renault a Formule 1 je dlouholeté spojení a francouzská značka ho aktuálně poměrně výrazně oslavuje. Kromě speciálního pick-upu Alaskan, který ukázala před pár dny, představuje také tahač T High Renault Sport Racing.

Tento tahač vznikl díky spolupráci divizí Renault Trucks a Renault Sport Racing. Vzhled tahače je rozpoznatelný na první pohled, je charakteristický svým žlutým odstínem Sirius, jenž je kombinován s černou barvou, čímž odkazuje na barvy Renault Sport Racing.

Kromě toho tato speciální edice T High Renault Sport Racing dostala i další řadu detailů, které běžné verze nemají, ale které má naopak závodní speciál formule 1, na který odkazuje: Renault Sport F1 RS18. Jde například o sluneční clonu se žlutými liniemi, spoilery mezi koly s černými a žlutými nástavci, ocelové ráfky se žlutými kryty či střešní spoiler v odstínu karoserie.

Také interiér byl vylepšen. Kromě nové podlahy a velkorysého prostoru tu mohou dálkoví řidiči využít jistotu a pohodlí černých kožených sedadel Recaro se žlutým prošíváním, nezávislého topení a klimatizace či nového multimediálního systému se 7″ dotykovým displejem, jenž je zasazen v palubní desce s karbonovým dekorem. Řidič bude v rukách třímat černý kožený volant se žlutým prošíváním a černým briliantovým logem Renault v jeho středu.

O pohon tahačů Renault Trucks T High Renault Sport Racing z limitované edice se bude starat přeplňovaný vznětový šestiválec DTI 13 Euro6. Jde o 13litrový motor, jehož výkon je 383 kW/520 koní, ale hlavně má působivý točivý moment 2550 Nm. Motor je spojen s robotizovanou převodovkou Optidriver s 12 rychlostmi vpřed a třemi vzad.

Tahač je vybaven také sadou Fuel Eco+, která dopomáhá snížení spotřeby paliva. Ta kombinuje systém eco cruise control s režimem Optiroll, vypínatelný kompresor vzduchu, čerpadlo řízení s proměnným průtokem a automatické zastavení motoru.

Cenu Renault Trucks nezveřejnili, jisté ale je, že díky bohaté výbavě i výchozí verzi nebude nízká. Na její výšce se bude promítat i exkluzivita pouze 100kusové limitované série a fakt, že jde o oslavu F1.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek