Rekonstrukce Barrandovského mostu: betonování

Rekonstrukce Barrandovského mostu se znovu prodlužuje. Reálný stav mostu totiž neodpovídal dokumentaci

Autor: Anina Russová - Zdroj: TSK Praha, Magistrát hl. m. Prahy, ČT24 - Foto: TSK Praha - 30. 9. 2022


O opravách Barrandovského mostu se mluví jako o těch největších v jeho historii. A jako takové také na několik let výrazně zasahují do plynulosti dopravy v celé Praze. První fáze měla být hotová se začátkem září, ale musela být prodloužena. Firma, která most opravuje, před pár dny požádala o další prodloužení, tentokrát až do 22. října.

Stav neodpovídal dokumentaci

Když se dělníci na opravu chystali, měli k dispozici řadu technické dokumentace mostu. Ukázalo se však, že reálný stav a konstrukce mostu této dokumentaci moc neodpovídají. Jak informovala Česká televize, v tuto chvíli stavební práce stále probíhají na nájezdové rampě ze Strakonické ulice i na jižní části Barrandovského mostu.

TSK Praha jako správce Barrandovského mostu s dalším prodloužením oprav ale odmítá souhlasit. Podle něj jde o porušení smlouvy, na které budou počínaje 30.9. uplatňovány smluvní nároky na kompenzace za nedodržení smlouvy. Všechny strany budou o případných kompenzacích ještě jednat, ale smluvně by mělo pražského magistrátu platit, že pokuta za každý den zpoždění je pět milionů korun.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *