red-bull-D-915-silnice-turecko

Red Bull poslal závodní KAMAZ a Ford Fiestu R5 na úzkou horskou silnici D-915

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Red Bull - 13. 5. 2020


V Red Bullu milují adrenalinové sporty, lhostejno zda na „lidský“ anebo jakýkoliv jiný pohon. Velmi spjatí jsou ale i s motorismem a poměrně často tedy vytvářejí opravdu povedený obsah z motorsportu. Třeba takový, jakým je i video, o které se s vámi teď chceme podělit.

Přečtěte si také:  Test Ford Fiesta ST-Line X 1.0 EcoBoost Hybrid (2022)

V tom vzali závodní dakarský KAMAZ a rallyový speciál Ford Fiesta R5 a poslali je na jednu velmi zajímavou silnici. Ta se nachází v Turecku, nese označení D-915 a před pár lety byla webem dangerousroads.org vyhlášena za vůbec nejnebezpečnější cestu na světě. Táhne se v horách, je úzká a nemá žádná svodidla.

O to zajímavější právě počin Red Bullu je, který tam poslal závodní auta, navíc jedno z nich je poměrně velký truck. Ten měl místy problém se do ostrých vracáků, kterých je tam 13 za sebou, složit. Najednou je totiž často nevytočil.

Za volanty aut seděli profesionální závodníci. V Kamazu to byl 34letý Dmitry Sotnikov, který dvakrát vyhrál Silk Way Rally. Ford pilotoval 36letý turecký rallyový šampion Yağız Avcı.

Natáčení nebylo jednoduché a zabralo čtyři dny, původně bylo plánováno jen na tři dny. Vyskytly se totiž nějaké komplikace, a to jak technické, tak i ty s počasím. To se totiž měnilo z minuty na minutu.

Přečtěte si také:  Ford Ranger Platinum je sázka na luxusní pick-up. Pod kapotou může mít i šestiválec

A jak se tedy video točilo? Podívejte se!

.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek